GODINE PROLAZE, MI ČEKAMO PRAVDU! Međunarodni dan nestalih lica obeležen u Gračanici
I DANAS kao i prethodne 22 godine obeležavamo Međunarodni dan nestalih lica, nadajući se iz godine u godinu da će to biti poslednje obeležavanje, ali na žalost nas porodica, mi smo i dalje na samom početku.

Foto: D. Z.
Obraćajući se svim institucijama za rešavanje ovog problemami samo samo dobijali obećanja i lažnu nadu. Godine prolaze a mi i dalje sa svojom tugom i neizvesnošću čekamo istinu i pravdu dok su počinioci gnusnih zločina nad našim najmilijima i dalje na slobodi.
Ovim rečima okupljenima u centru Gračanice povodom Međunarodnog Dana nestalih lica obratila se Silvana Marinković, koordinator Udruženja nestalih i kidnapovanih osoba sa Kosova i Metohije. Opominjući da postoje brojne organizacije koje se bave rešavanjem problema nestalih kao i radne grupe koje su bez uspeha, kao i Komisije za nestala lica u Beogradu i Prištini, ali da o rešavanju sudbine nestalih, najbolje ukazuju relevantne brojke osoba čija sudbina još nije rasvetljena.
- Svaka porodica bez obzira na nacionalnost zaslužuje da pronađe svog člana. Komisija u Beogradu se borila da istraži lokacije na KiM ali bezuspešno - dodala je Marinkovićeva napominjući da je na Dan nestalih u Gračanici sa porodicama kidnapovanih Srba i nealbanaca trebao da bude i predsednik Vladine Komisije Veljko Odalović ali da mu je zabranjen ulazak na KiM.
Zato se okupljenima u centru Gračanice povodom Međunarodnog dana nestalih ispred ove Komisije obratila Vesna Bošković rekavši da na putu pronalaženja istine o nestalim i kidnapovanim licima nema odustajanja i da na to obavezuju oni koji su izgunili nešto nezamenjivo-svoje živote. Ona je naglasila da je nerešeno pitanje nestalih veoma važno i humanitarno pitanje kao i da je na Kosovu i Metohiji i dalje nerazrešena sudbina 568 lica.
BONUS VIDEO:
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)