VULIN: Važno je da se sazna ko je pokušao da ubije Vučića u Srebrenici
MINISTAR unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin tražio je od ministra bezbednosti u Savetu ministara BiH Selima Cikotića informaciju o tome dokle je stigla istraga o pokušaju ubistva Aleksandra Vučića u Srebrenici 2015. godine, koji je tada bio premijer Srbije.
Foto: Tanjug
- Tražio sam da me upozna dokle je stigla istraga o pokušaju ubistva Vučića, da vidimo šta zajedno možemo da uradimo da dođemo do istine - rekao je Vulin novinarima nakon razgovora sa Cikotićem u Zvorniku, prenose Nezavisne novine.
Srpski ministar je naglasio da je u vezi sa pokušajem ovog ubistva bitna samo istina, da se utvrdi ko je pokušao da ubije Vučića i kada će taj neko odgovarati i da je to potrebno i jednoj i drugoj zemlji.
Cikotić je rekao da je, ne ulazeći u sve spekulacije koje su vezane za taj slučaj, prepustio prostor direktoru Agencija za istrage i zaštitu koja jedina ima konkretnu ulogu u toj istrazi, kao i da je slučaj aktvan, da ga vodi Tužilaštvo BiH i da o tom pitanju sarađuju agencije koje su za to nadležne.
Preporučujemo
VAŽNI DANI ZA SRBIJU: Vučić sutra i prekosutra u Skoplju sa Zaevom i Ramom
27. 07. 2021. u 16:10
MINISTAR VULIN: Dok Vučić vodi Srbiju, Srpska će uvek imati našu podršku i pomoć
27. 07. 2021. u 13:42
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (4)