SASTANAK VULINA I LABORINJA: Stav Angole ostaće nepromenjen po pitanju prijema tzv. Kosova u Interpol
MINISTAR unutrašnjih poslova Republike Srbije Aleksandar Vulin sastao se danas sa ministrom unutrašnjih poslova Republike Angole Euženiom Laborinjom koji se nalazi u zvaničnoj poseti našoj zemlji.

Foto: Ministarstvo unutrašnjih poslova
Nakon sastanka ministri su istakli značaj dobre saradnje ministarstava policije Srbije i Angole i najavili nastavak te saradnje naročito u oblasti obuka i usavršavanja kadrova.
Ministar Vulin se kolegi iz Angole zahvalio zbog hrabrog i principijelnog stava Angole po pitanju nepriznavanja lažne države Kosovo.
- Glas Angole se daleko čuje i zahvaljujući i Vama i Vašoj principijelnoj poziciji, lažna država Kosovo nije postala član Interpola. Još jednom hoću da Vam se zahvalim zbog toga, a naravno da se radujem vremenu koje je pred nama, našoj saradnji, međusobnoj razmeni informacija, razmeni kadrova, obučavanju naših studenata - izjavio je ministar Vulin koji se svom kolegi zahvalio na pozivu da poseti Republiku Angolu.
Zahvalivši se na srdačnoj i bratskoj dobrodošlici, ministar Laborinjo je istakao da će stav Angole ostati čvrst u Interpolu po pitanju Kosova i da će takav biti i na predstojećem 89. zasedanju u Istanbulu.
- Naše zemlje imaju prijateljske i čvrste odnose koji sežu do početka naše narodnooslobodilačke borbe za nezavisnost. Jugoslavija je bila jedna od prvih zemalja koja je priznala Angolu kao nezavisnu državu i dala podršku našoj borbi. Učiniću sve da se ojača međusobna saradnja ministarstava unutrašnjih poslova naših zemalja naročito u oblasti obuke i usavršavanja kadrova - izjavio je ministar Laborinjo.
Naročito se zahvalio na srdačnom prijemu kod predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića.
- Predsednik Vučić je potvrdio, a mi smo tu poruku preneli našem predsedniku, da će Angola dobiti pomoć i podršku Srbije u borbi protiv kovida 19 i da će nam Srbija donirati izvesne količine vakcina različitih proizvođača - rekao je ministar Laborinjo.
Preporučujemo

VELIKA ČAST ZA SRBIJU: Aleksandar Vulin na onlajn samitu Komunističke partije Kine
06. 07. 2021. u 10:06

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (0)