ŠEŠELJ BEZ MILOSTI ZA IZDAJNIKE: Predlog za uvođenje novog krivičnog dela - kazna do 20 godina zatvora!

Novosti online

15. 06. 2021. u 16:10

SRPSKA radikalna stranka (SRS), čiji je lider Vojislav Šešelj, zatražila je danas da se za sve koji javno tvrde da se u Srebrenici desio genocid uvede kazna zatvora od 20 godina.

ШЕШЕЉ БЕЗ МИЛОСТИ ЗА ИЗДАЈНИКЕ: Предлог за увођење новог кривичног дела - казна до 20 година затвора!

Foto: Pink TV printskrin

- Te opasne antisrpske pojave moraju se saseći u korenu i zato SRS ponavlja zahtev da Narodnoj skupštini hitno predloži dopunu Krivičnog zakonika, da se tvrdnja da se u Srebrenici desio genocid inkriminiše kao krivično delo i da kazna bude 20 godina zatvora - navodi SRS u saopštenju.

Srpski radikali, smatraju da bi takva kazna bila način da Srbija zaštititi od opasne namere da se srpski narod proglasi genocidnim i da budućim generacijama nametnu takav žig.

SRS navodi i da je opsano što se takve antisrpske tvrdnje čuju i u najvišem zakonodavnom telu i podsećaju da su poslanici Sulejmana Ugljanina podneli predlog rezolucije o priznavanju izmišljenog genocida u Srebrenici.

Radikali kažu, da je podnošen sličan predlog rezolucije koji su i tada potpisali i poslanici SDA, ali i Marinika Tepić i dva aktuelna pomoćnika ministra u kabinetu Gordane Čomić.

- U Srebrenici nije bilo genocida i ovu istinu Srbija mora institucionalno da zaštiti zato što je to jedan od najvažnijih državnih i srpskih nacionalnih interesa - navode radikali.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (3)

DOSAD NEZABELEŽENO! Evo šta je Novak Đoković uradio kada je iz lože video gol kojim je Bosna otišla na Svetsko prvenstvo!