ZAHTEVNE NEDELJE PRED SRBIJOM: Nastavak dijaloga između 14. i 17. juna, Sednica Saveta bezbednosti UN na dan presude Ratku Mladiću
PREMA nezvaničnim informacijama, dijalog između Beograda i Prištine trebalo bi da bude nastavljen između 14. i 17. juna, dogovoreno je danas na sastanku predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa Metjuom Palmerom, specijalnim izaslanikom Stejt dipartmenta za Zapadni Balkan, Miroslavom Lajčakom, specijalnim predstavnikom EU za dijalog, i ambasdorima SAD i EU u Beogradu.
Foto: Printscreen
Da su pred srpskom diplomatijom i predsednikom Vučićem izuzetno zahtevne nedelje pokazuje i činjenica da je za 8. jun zakazana sednica Saveta bezbednosti UN. Inače, za taj isti dan je zakazano i izricanje konačne presude za genocid Ratku Mladiću pred Međunarodnim mehanizmom za krivične sudove, naslednikom Haškog tribunala.
Veruje se da će na toj sednici Saveta bezbednosti biti izrečene žalbe na račun Srbije zbog neizručivanja Hagu radikala Vjerice Radete i Petra Jojića, optuženih za nepoštovanje suda.
Vučić neće moći da u radu sednice Saveta bezbednosti učestvuje preko interneta, kao što će to učiniti Serž Bramerc, glavni tužilac Međunarodnog suda u Hagu, i Karmel Agijus, predsednik Mehanizma za krivične sudove u Hagu.
Zasad nije poznato da li će Vučić putovati u Njujork da bi direktno učestvovao u radu sednice Saveta bezbednosti.
U takvoj atmosferi će se ući u nastavak dijaloga od kojeg Sjedinjene Države očekuju da Srbija na neki način prizna nezavisnost Kosova, dok vlasti u Prištini odbijaju da pregovaraju čak i o formiranju Zajednice srpskih opština.
(Blic)
Preporučujemo
VUČIĆ NAKON SASTANKA SA PALMEROM I LAJČAKOM: Uskoro nastavak dijaloga sa Prištinom, verujem u kompromisno rešenje
03. 06. 2021. u 17:48 >> 18:27
VUČIĆ DANAS SA PALMEROM I LAJČAKOM: Glavna tema sastanaka Kosovo i Metohija
03. 06. 2021. u 07:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (4)