U IZOLACIJI JOŠ ČETIRI GODINE: Izabranici LJubiše Tumbakovića kao da su izašli na trening meč
Umesto da ponove deo repertoara iz Osla, fudbaleri su bez srca, žara i ideje odigrali utakmicu svih utakmica u poslednje dve decenije
Novosti
OSTANITE kod kuće! Slogan koji je obeležio prokletu 2020. "korona" godinu je u svom pretposlednjem mesecu zalepljen ispred nosa fudbalske reprezentacije Srbije.
Ta vrsta karantina i izolacije od ostalog fudbalskog sveta po Evropi potrajaće u slučaju "orlova" mnogo duže nego što će trajati virus. Osokoljeni partijom i pobedom u polufinalu baraža protiv Norveške u Oslu, izabranici Ljubiše Tumbakovića su u finalu protiv Škotske delovali kao neki mučenik u kovid-ambulanti. Uplašeno, bez neke prevelike nade su čekali rezultat testa čiji se ishod obično čeka 90, a ispalo je da se čekao 120 minuta, pa čak i deset minuta više, dok su se pucali penali.
I na kraju izveštaja: vi ste zaraženi. Morate u izolaciju! Ova će da traje najmanje do 2024. godine i sledećeg Prvenstva Evrope koje će se igrati u Nemačkoj. Kao da s druge strane nisu Škoti, kao da na suprotnoj strani nisu izdanci nacije koja ume da radi svašta, samo ne zna da se preda, pa čak ni kada je ko zna koja tura piva ili viskija pred njima.
Umesto da ponove deo repertoara iz Osla, fudbaleri su bez srca, žara i ideje odigrali utakmicu svih utakmica u poslednje dve decenije. Kao da su izašli na trening meč, bez ikakvog rezultatskog značaja. Pa, čak i kada ih je, onako nikakve, pogledala sreća u 90. minutu, kada su dobili još pola sata "fore" da "okrenu ćurak", oni su koračali stazom na kojoj je bio samo jedan znak: Sreću niste zaslužili!
Ako su na Terazijama 35, ili u trening kampu mislili da će da izbegnu pitanje: ko je kriv, uveravamo ih da neće! Vrh FSS, selektor, najiskusniji igrači neka odgovore na ovo jednostavno pitanje. Jer, priliku kakvu su imali pre dve noći, čekaćemo s njima ili bez njih još najmanje četiri godine.
Preporučujemo
VAR SAMO ZA MARŠALA: Tehnologija iz kamiona pored stadiona primenjena na kraju
13. 11. 2020. u 20:10
KOSANOVIĆ OŠTAR PREMA "ORLOVIMA": Delovalo da ni mene ne bi pretrčali
13. 11. 2020. u 21:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (1)