"PARNI VALJAK" TROJKAMA RUŠI PROTIVNIKE: Partizan je vezao dve pobede i ne želi da stane!
KOŠARKAŠI Partizana će u petom kolu Evrolige ugostiti Virtus.
Foto: Profimedia
Izabranici Željka Obradovića su maksimalno profitirali iz duplog kola i zadovoljni ulaze u današnji meč. U okviru trećeg kola savladali su Bajern Minhen, a zatim su dva dana kasnije bili bolji od Makabija u hali "Aleksandar Nikolić".
Dugo su crno-beli lomili protivnika, veliki broj ofanzivnih skokova napravio je "ponos Izraela" i to je bio najveći problem. U drugom poluvremenu su stvari polako dolazile na svoje, a utakmica je prelomljena tek u završnici, a konačan rezultat glasio je 79:91.
Šutirali su Željkovi puleni u visokim procentima, najefikasniji pojedinac na terenu bio je Sterling Braun.
Nakon trujumfa nad izraelskim predstavnikom vicešampion ABA lige je otputovao u Zadar, gde se sastao sa istoimenim klubom. Dugo su lomili domaćina i na kraju su, ipak, upisali bodove zahvaljujući iskustvu, nakon 40 minuta igre na semaforu je stajalo 71:75.
Najistaknutiji na parketu bio je Isak Bonga koji ove sezone šutira u izuzetno visokim procentima, nemački internacionalac je utakmicu završio sa 16 postignutih poena uz 57% uspešnosti za tri poena.
Svoj debitantski nastup imao je i Ajzeja Majk koji je za tri minuta na parketu ubacio tri poena.
Sa druge strane, košarkaši Luke Bankija u dosadašnjem delu takmičenja nisu ostvarili pobedu, ali u pitanju je ekipa koja se ne sme otpisivati.
Sastavljeni su od velikog broja iskusnih igrača koji imaju veliki broj poena u rukama. Vil Klajburn i Tornike Šengelija su dugo godina bili nosioci u svojim klubovima, tu su takođe i Isaija Kordinije, Marko Belineli i ostali.
U pitanju je tim koji nema energiju da igra u visokom ritmu čitave sezone, ali ne sumnjamo da će doći period kada će podići formu i nekome pomrsiti račune. Atmosfera u areni će ih dodatno motivisati, gotovo svi igrači su igrali pred Partizanovim navijačima i definitivno znaju šta da očekuju.
Domaćin je svestan da je ovo dobra prilika da se upiše još jedna pobeda na domaćem parketu. Zadatak neće biti nimalo lak i moraće da se odigra na visokom nivou.
Partizanovo najjače oružje u dosadašnjem delu sezone je bio šut za tri poena i trenutno su drugi u Evroligi po broju postignutih trojki, ali prvi po procentu uspešnosti.
Verujemo da će "parni valjak" nakon ovog kola imati skor 3-2.
NAŠ TIP: Partizan - Virtus Bolonja H1 -6,5 (kvota 1,70)
Preporučujemo
LAK ZADATAK ZA TROSTRUKOG PRVAKA EVROPE: "Neroazuri" su veliki favoriti u Bernu
23. 10. 2024. u 08:02
SRBIJA I ALBANIJA ODLUČUJU - IDE LI SRBIJA NA OLIMPIJADU? Tako je rešeno na svetskom nivou...
Najnovije vesti iz fudbala su više nego zanimljive.
17. 12. 2025. u 15:11
HAOS: Čuveni fudbaler pauzirao karijeru da bi bio uz bolesnu suprugu, a ona ga - PREVARILA!
Život stvarno piše drame...
17. 12. 2025. u 19:20
BURA U SPORTU! Jedna država najstrože zabranila da se ovaj broj IKADA VIŠE koristi na dresovima, da li će sad i druga?!
Najnovije vesti iz Nemačke liče na nedavne iz Italije.
17. 12. 2025. u 14:15
Komentari (0)