PAVLOVIĆ I JOVIĆ NISU U PLANOVIMA NI NOVOG TRENERA MILANA? "Rosoneri" odlažu slavlje zbog osvojenog trofeja jer imaju mnogo posla u Seriji A
MILAN dočekuje ekipu Kaljarija u 20. kolu italijanske Serije A. Utakmica se igra od 20.45 na stadionu "Đuzepe Meaca".
Foto: Profimedia
Milan u ovaj meč ulazi kao novi osvajač Superkupa Italije. "Rosoneri" su sa dve volšebne pobede protiv dva najveća rivala Juventusa i Intera stigli posle dva preokreta. Gubili su na poluvremenima obe utakmice, od Juventusa sa 1:0, a od Intera sa 2:0 čak.
Time se ispostavila kao više nego opravdana smena trenera koja je usledila posle serije mršavih rezultata, a sve je kulminiralo remijem sa Romom posle koga se uprava "rosonera" zahvalila Portugalcu Paolu Fonski, a na njegovo mesto dovela zemljaka mu Flavija Konseisaa.
Sada će Konseisao debitovbati u Seriji A a prvi protivnik Milanezima sa novim trenerom biće Kaljari, ekipa koju su prošle godine na ovom stadinu ubedljivo savladali, sa 5:1 i 4:1, ali koja im se izmigoljila u prvom delu sezone na Sardiniji. Zapa je bio heroj "ostrvljana sa dva gola, od kojih je drugi onaj za konačnih 3:3 u 90. minutu.
Fudbleri Milana moraju da odlože slavlje zbog osvojenog Superkupa jer ih čeka dosta posla u Ligi u kojoj su zaostali posle nekoliko loših rezultata - upisali su samo dve pobede u poslednjih sedam ligaških utakmica i zaostaju osam bodova za četvrtim mestom, ali imaju i jednu utakmicu manje od većine timova ispred sebe.
Istorija neđusobnih susreta govori da će Milan zabeležiti još jednu pobedu protiv Kaljarija, koji je pobedio samo jednom u 39 međusobnih susreta u ovom veku.
Međutim, Kaljari je u poslednjem meču pokazao borbenost pobedivši Moncu sa 2:1, iako su igrali sa desetoricom igrača.
Bila je to preko potrebna pobeda za četu Davidea Nikola, kojom je prekinut niz od pet uzastopnih poraza i ostvaren beg iz zone ispadanja, doduše zahvaljujući samo boljoj gol-razlici od Lečea.
Ključ za pobedu Milana mogli bi biti prekidi, jer ih "rosoneri" izvode jako dobro, a s druge strane Kaljari je u tom segmentu igre verovatno najlošiji u Seriji A jer je gotovo polovinu od 32 gola primio upravo iz prekida.
Inače, kad je reč o srpskim internacionalcima u Milanu, izgleda da se smenom trenra ništa neće promeniti na bolje za Strahinju Pavlovića i Luku Jovića koji su oba meča Superkupa presedeli na klupi.
KLIKNI NA LINK ZA NAŠ TIP: GG (kvota 1,97)
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije -vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo
MARAKANA SE TRESE! Crvena zvezda neće jednog, već četvoricu reprezentativaca Srbije
JUČE se pojavila vest da bi na leto Nemanja Gudelj mogao da obuče crveno-beli dres.
06. 02. 2026. u 12:54
PEP GVARDIOLA HITNO NAPUŠTA MANČESTER SITI?! Ovo niko živ nije očekivao! "Građani" već imaju tri rešenja
Britanski javni medijski servis, Bi-Bi-Si (BBC) javlja da, prema njegovim izvorima, postoji "opipljiva nesigurnost" oko toga da li će Pep Gvardiola odlučiti da odradi poslednjih 12 meseci svog ugovora sa Mančester sitijem ili će da napusti klub već na kraju ove sezone.
06. 02. 2026. u 16:12
"TO SAMO TI MISLIŠ"! Bivši trener Novaka Đokovića zgrožen izjavom da su Siner i Alkaraz veći od "velike trojke"
TENISKI rat uveliko bukti!
06. 02. 2026. u 13:48
Komentari (0)