SLOVENAČKI ŠAMPION JE U NALETU: "Grofovi" su napadački veoma raspoloženi
SLOVENAČKI šampion Celje je u prvom susretu dvomeča pobedio Floru s rezultatom 5:0, tako da današnji revanš nema preveliki takmičarski značaj, domaćin samo matematički nije osigurao plasman u drugu fazu.
Profimedia
Pre samog starta ovog dvomeča bilo je jasno da je Celje bolja ekipa, a to je samo potvrđeno u Estoniji pre sedam dana kada je slovački šampion više nego ubedljivo slavio. Dominirao je tokom čitavog meča, a pitanje pobednika bilo je rešeno kada je na poluvremenu vodio s 3:0, uprkos tome što je promašio penal u 21. minutu.
Popularni "grofovi" su defintivno tim u usponu, u poslednjih par godina su postali redovan konkurent za titulu u Sloveniji, a sada će gotovo sigurno po drugi put u svojoj istoriji zaigrati u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.
Sa druge strane, dan nakon poraza na prvom susretu menadžer Norbert Hut je podneo ostavku, a kako uprava još nije pronašla trajnu zamenu, ekipu će večeras voditi doskorašnji trener omladinaca Tavi Vik.
Pored razočaravajućeg poraza od Celja, gostima ne ide dobro ni u domaćem prvenstvu gde su trenutno treći i zaostaju velikih 15 bodova za vodećom Levadijom.
Ukoliko se ne desi veliko čudo, Flora će se "spustiti" u kvalifikacije za Ligu konferencija gde će izvesno igrati sa Virtusom koji danas juri šest golova zaostatka protiv FKSB-a.
NAŠ TIP: 1&2-5 (kvota 1,45)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
SRBIJA I ALBANIJA ODLUČUJU - IDE LI SRBIJA NA OLIMPIJADU? Tako je rešeno na svetskom nivou...
Najnovije vesti iz fudbala su više nego zanimljive.
17. 12. 2025. u 15:11
HAOS: Čuveni fudbaler pauzirao karijeru da bi bio uz bolesnu suprugu, a ona ga - PREVARILA!
Život stvarno piše drame...
17. 12. 2025. u 19:20
BURA U SPORTU! Jedna država najstrože zabranila da se ovaj broj IKADA VIŠE koristi na dresovima, da li će sad i druga?!
Najnovije vesti iz Nemačke liče na nedavne iz Italije.
17. 12. 2025. u 14:15
Komentari (0)