VIMBLDON JE NAMUČIO ČELSI: Stivenidž na putu dvostruke uzastopne promocije
AFC VIMBLDON dočekuje ekipu Stivenidža u okviru prvog kola EFL trofeja, trećeg po jačini kupa u Engleskoj, u kome učestvuju ekipe iz trećeg i četvrtog razreda takmičenja, kao i juniorske ekipe premijerligaša i članova Čempionšipa.
Profimedia
Utakmica se igra od 20 časova na "Plau lejn" stadionu u Jugozapadnom Londonu, u okviru grupe "C" južne sekcije takmičenja.
Vimbldon se prošle sezone jedva spasao ispadanja u Nacionalnu ligu jer je takmičenje u Ligi dva završio na 21. mestu. Ove sezone igraju mnogo bolje i posle šest kola su neporaženi, sa dve pobede i četiri remija i zauzimaju peto mesto.
Jedini poraz u sezoni ekipa Džonija Džeksona doživela je u uglednijem Liga kupu od Čelsija, iako su vodili od 19. minuta na Stamford bridžu, a "plavci" su do izjednačenja stigli iz najstrože kazne u nadoknadi prvog poluvremena, da bi tek sredinom drugog dela postigli drugi gol kojim su slomili otpor "donsa".
Stivenidž je prošle sezone igrao sa Vimbldonom u Ligi dva, ali sa mnogo više uspeha, pa je kao drugoplasirani tim izborio promociju u Ligu jedan.
U istom ritmu nastavili su i u višem razredu takmičenja gde su posle šest kola na deobi prvog mesta sa 13 bodova i ne bi bilo nikakvo čudo da se sledeće sezone nađu u Čempionšipu, naravno, pod uslovom da nastave s ovako dobrim igrama.
Da su ozbiljna ekipa govori i rezultat prvog kola Liga kupa u kome su eliminisali Votford.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
NAŠ PREDLOG: 3+ (kvota 1,85)
Preporučujemo
"ORLOVI" SU ISPRAVILI GREŠKU! Litvanci nakon velike pobede pucaju od samopouzdanja
05. 09. 2023. u 07:49 >> 07:49
KAPITEN PREUZIMA ODGOVORNOST: Bogdana je lopta počela da "poštuje"
05. 09. 2023. u 08:25
PANČEVCI ZA KRAJ CRNE SERIJE: Čukaričkom ni smena trenera (do sada) nije pomogla
04. 09. 2023. u 14:01 >> 14:01
HAOS U UKRAJINI: Zelenski je doneo odluku koja je šokirala mnoge
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, te je za Ruse veliki broj tužnih sportskih vesti stizao u vidu međunarodnih ograničenja. Ali, nastavljaju se i šokantne vesti za brojne ukrajinske sportiste. Razlog? Ne ponašaju se dovoljno "pro-ukrajinski".
27. 12. 2025. u 12:29
POTRES! Sin selektora Albanije u dresu Srbije (FOTO)
SRBIJA je poražena od Albanije u Leskovcu, čime je prvi put od 2014. godine naša selekcija ostala bez Svetskog prvenstva. Ipak, jedna slika koja je nedavno osvanula na internetu izazvala je veliku reakciju.
27. 12. 2025. u 09:45
ZVEZDA NA PRAGU POJAČANjA: Crveno-beli vraćaju srpskog bisera?
Mladi vezista Lazar Jovanović prešao je letos u Štutgart za pet miliona evra, a sada bi mogao da se vrati na "Marakanu".
27. 12. 2025. u 10:46
Komentari (0)