ARSENAL NIJE USPEO DA ODRŽI KORAK ZA SITIJEM: Mogu li ''tobdžije'' do pobede u poslednjem kolu?
ČETA Mikela Artete će dočekati Vulverhempton na ''Emirejtsu''.
FOTO: Tanjug/AP
Domaćin je tokom čitave sezone bio prvo, delovalo je da će vratiti tiulu u svoje vitrine, ali posustao je na kraju. Osvojio je samo 15 bodova u poslednjih deset kola, a Siti je to iskoristio pokušivši 28 poena u istom periodu i tako je osigrao treću vezanu titulu prvaka Engleske. Sa druge strane, Vulvsi su bili dugo na dnu tabele u prvom delu sezone, ali sve se promenilo dolaksom Lopetegija na klupu posle Svetskog prvenstva. Iskusni španski menadžer je prodrmao ekipu, pronašao dobitnu formulu i njegovi izabranici su sada 13. na tabeli sa 41. osvojenim bodom.
Iako na kraju nije uspeo da osvoji titulu, niko to nije ni očekivao od Arsenala na početku sezone i može se reći da je ekipa iz prestonice imala jako uspešnu kampanju. Završiće na drugom mestu tabele Premijer lige i vratiće se u Ligu šampiona nakon nekoliko godina neigranja u najeltinijem evropskom takmičenju.
Jedna od glavih odlika domaćina je napadčki potentna igra i tome svedoči podatak da su ''tobdžije'' ove sezone čak 83 puta zatresle mrežu protivnika, što je posle ''građana'' (94) najviše u ligi.
Vulvsi promenljivo igraju u poslednje vreme, što je i očeivano jer su odavno osigurali opstanak. Na poslednjih pet utakmica ostvarili su dve pobede, doživeli isto poraza, dok su proteklog vikenda podelili bodove sa Evertonom (1:1).
Ukoliko bi danas trijumfovao Vulverhempton bi mogao da se popne na 12, mesto, a ako doživi poraz može pasti na 15. poziciju.
Za razliku od svog današnjeg rivala, gost je najgori napad lige i postigao je samo 31 pogodak u dosadašnjem toku takmičenja.
Na duelu ovih timova u prvoj polusezoni Arsenal je slavio golovima Odegarda (0:2).
U redovima domaćina neće biti Elnenija, Salibe, Martinelija, Tomijasua i Odegarda, dok će kod gosta meč propustiti Čikinjo i Kalajdžić.
Verujemo da će ''tobdžije'' ostvariti pobedu pred svojim navijačima i tako trijumfom krunisati dosta uspešnu sezonu.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo
ALEKSANDAR MITROVIĆ PONOVO NA ''MESTU ZLOČINA'': Srpski centarfor ne prestaje da trese mreže nakon odrađene suspenzije
28. 05. 2023. u 14:06 >> 14:07
SERGEJEV LACIO U LIGI ŠAMPIONA: Kremonezeov boravak u Seriji A bio je kratkog daha
28. 05. 2023. u 15:54 >> 15:54
GOTOVO: Novak Đoković se trajno nastanio u Grčkoj
Najnovije vesti u kojima je Novak Đoković glavni akter - za neke su iznenađujuće.
17. 11. 2025. u 21:14
BIVŠI REPREZENTATIVAC UMRO TOKOM UTAKMICE: Poznati fudbaler ostavio je veliki trag u klubovima
Tužne vesti zadesile su sport.
17. 11. 2025. u 16:48
HAOS MEĐU ALBANCIMA! Granit Džaka izazvao buru u južnoj srpskoj pokrajini!
Najnovije vesti sa Kosova i Metohije tiču se fudbala, a za sve je kriv Albanac koji igra za Švajcarsku, Granit Džaka.
17. 11. 2025. u 16:22
Komentari (0)