NAVIJAČI KAO 12. IGRAČ: Nirnberg dočekuje povratnika u Cvajtu
NA "Maks Morlok stadion" siže Grojter Firt.

Foto: Profimedia
Najviše golova u premijernoj rundi Cvajte viđeno je u Hamburgu, gde je Senkt Pauli u jednom od derbija kola dočekao Nirnberg. Posle prvih 45 minuta delovalo je da će to biti lagan kec. "Gusari" su vodili sa 3:0.
Delovalo je da je sve rešeno, ali utakmica je postala zanimljivija posle prvog napada gostiju u drugom delu. Dua je zatresao mrežu i smanjio na 3:1. Ipak, čuvao je Sent Pauli visoko vođstvo, a Nirnberg je kasno došao na samo gol zaostatka. Valentini je u trećem minutu nadoknade smanjio na 3:2 i postavio konačan rezultat.
Danas od 13 časova Nirnberg ima priliku za popravni. Na "Maks Morlok stadion" siže Grojter Firt.
Grojter je povratnik u drugi rang takmičenja. Minulu sezonu su završili kao ubedljivo najgori tim Bundeslige, a sada su nastavili u istom ritmu. Slabašni Kil uspeo je da stigne do boda kao gost i pokazao da "zeleno-beli" teško mogu do eskpresnog povratka u elitu.
Uprkos evidentnom padu u igri, tradicija je na strani Grojter Firta. Ekipa Marka Šnajdera ne zna za poraz u proteklih pet međusobnih duela za današnjim rivalom. Upisali su tri pobede uz dva remija.
Nirnberg će nošen podrškom sa tribina pokušati da upiše privi trijumf u sezoni. Malu prednost dajemo popularnim "legendama".
Preporučujemo

"PARNI VALjAK" VADI FLEKE IZ NIŠA: Partizan uči azbuku od početka
23. 07. 2022. u 08:08

PRILIKA ZA POPRAVNI: Hanoverova bitka sa "gusarima" za prve bodove u novoj sezoni
23. 07. 2022. u 09:11

"JE LI, BRE, KOLIKO TI IMAŠ GODINA?!" Hamad Međedović napustio meč sa najbezobraznijim teniserom na svetu! (VIDEO)
Hamad Međedović se povukao sa mastersa u Šangaju posle serije skandala.
02. 10. 2025. u 17:00

ŠOKANTAN KRAJ MEČA PORTO - ZVEZDA! Crveno-beli imali zicer za pobedu, a odmah potom u 89. minutu primili gol za poraz!
Porto i Crvena zvezda su odigrali više nego zanimljivu utakmicu u 2. kolu Lige Evrope, a konačan rezultat, 2:1, epilog je više nego dramatične završnice. Borbeni nastup srpskog prvaka protiv lidera portugalskog šampionata umalo mu je doneo trijumf, jer su crveno-beli imali veliku šansu za pobedu, no posle tog promašaja usledila je kazna u narednoj akciji rivala, i to u 89. minutu.
02. 10. 2025. u 22:57 >> 23:02

A POSLE HAOSA NA MARAKANI... Vladimir Stojković "dočekao" Zvezdu u Portu
Kada su minulog vikenda Crvena zvezda i Radnički 1923 iz Kragujevca igrali u prvenstvu Srbije, mnogo vesti vezanih za tu utakmicu ticalo se navijačkog haosa koji je obeležio pomenuti duel, jer je golman Vladimir Stojković bio na meti "delija", kao neko ko je svojevremeno branio Zvezdin gol, a potom uz parolu na majici "Oprostite mi ružnu prošlost" stigao i u Partizan. Tri dana posle te utakmice, bivši reprezentativni čuvar mreže opet je u žiži javnosti.
02. 10. 2025. u 15:28
Komentari (0)