ZARAŽENE JOŠ 23 OSOBE: I dalje nepovoljna epidemiološka situacija u Pirotskom okrugu

В. Ћ.

11. 05. 2021. u 22:17

PREMA podacima pirotskog ZZJZ, danas je registrovano još 23 novozaraženih osoba, a na testiranje je poslat 21 sumnjiv uzorak.

ЗАРАЖЕНЕ ЈОШ 23 ОСОБЕ: И даље неповољна епидемиолошка ситуација у Пиротском округу

Foto. V. Ć.

U kovid ambulanti obavljeno je 149 pregleda, od kojih je 56 prvih, a 93 kontrolnih pregleda.

 

Danas je naložena mera izolacije za 33, a ukinuta za 25 građana.Na lečenju u Opštoj bolnici trenutno je 21 pacijent, od kojih je 13 iz Pirota, 3 iz Babušnice 2 iz Dimigrovgrada i ,isto toliko iz Bele Planke , kao i jedan pacijent iz Knjaževca.

Od početka epidemije u okrugu su preminule 233 osobe, a od početka aprila 45 građana. Epidemiološka situacija na području okruga je i dalje nepovoljna sa tendencijom prelaska u nesigurnu-zaključuju stručnjaci Centra za kontrolu i prevenciju bolesti pri pirotskokm ZZJZ i apeluju na dosledno poštovanje preventivnih mera i masovnu imunizaciju, tokom koje je, revakcinisano 19. 406 osoba, a ukupno je dato 44.366 doza svih vakcina.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (0)

RUSI MIRE SRPSKE I POLJSKE HULIGANE? Vri među navijačima pred Leh - Crvena zvezda!