SVE VIŠE OBOLELIH U NOVOM PAZARU: Raste broj hospitalizovanih, kritično i u Raški

Н. Кочовић

02. 03. 2021. u 11:52

TOKOM poslednja 24 sata u novopazarskoj Opštoj bolnici nijedan pacijent zaražen korona virusom nije preminuo, ali broj hospitalizovanih, kao i u ostalim gradovima Srbije, iz dana u dan raste.

СВЕ ВИШЕ ОБОЛЕЛИХ У НОВОМ ПАЗАРУ: Расте број хоспитализованих, критично и у Рашки

Foto: N.Kočović

Trenutno je u toj zdravstvenoj ustanovi i Specijalnoj bolnici Novopazarska Banja, u kojoj su smešteni pacijenti sa lakšom kliničkom slikom, na lečenju 122 pacijenta, od kojih je petoro na respiratorima, a troje na terapiji kiseonikom.

Raste i broj onih koji se prvi put javljaju lekarima za pomoć, tako da je u kovid ambulanti od 137 pregleda, čak 82 su bila prva, što je ubedljivo najviše u poslednjih nekoliko nedelja.

KRITIČNO I U RAŠKI

Štab za vanredne situacije Raške saopštio je da je epidemiološka situacija izuzetno nepovoljna, a da je u poslednja tri dana od 150 testiranih građana čak 74 bilo pozitivno. U novopazarskim zdravstvenim ustanovama smešteno je 26 žitelja Raške.

Testirano je 68 pacijenata, od kojih je trećina, odnosno, 23 bilo pozitivno.

U Zavodu za javno zdravlje kažu da je situacija nestabilna, da su se građani sa lepim vremenom opustili i da se, pogotovo u ugostiteljskim objektima, ne pridržavaju propisanih mera poput održavanja distance.

Zdravstvene radnike brine i slab odziv Novopazaraca za vakcinaciju jer je do sada vakcinisano tek nešto više od 4.000 osoba, od kojih je 1.500 primilo i drugu dozu.

- Uradili smo sve što je do nas, u gradu su otvorena četiri punkta za vakcinaciju i imamo dovoljno doza vakcina sva četiri proizvođača – poručio je direktor Zavoda Šefadil Spahić.

Foto: N.Kočović

Red ispred kovid ambulante u Raški

U FEBRUARU 21 PREMINULI PACIJENT

U novopazarskoj Opštoj bolnici, prema zvaničnim podacima, u februaru je umro 21 pacijent od posledica izazvanih korona virusom. Najviše ih je bilo iz ovog grada – 14, dok si u istom periodu preminula po tri žitelja Raške i Tutina i jedan iz Sjenice.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub