NAJBOLJIMA - KNJIGE: Tradiconalne nagrade najuspešnijim kraljevačkim đacima
POVODOM Savindana kao đačke slave, uz poštovanje epidemioloških mera, gradonačelnik Kraljeva dr Predrag Terzić priredio je u sali Skupštine grada Kraljeva tradicionalni prijem za najbolje učenike svih kraljevačkih osnovnih i srednjih škola.

Foto: G.Šljivić
Ovom prilikom, prigodnim poklonima, knjigama poznatih pisaca, lokalna samouprava je u saradnji sa Školskom upravom nagradila najbolje učenike iz 23 osnovne i 11 srednjih škola na teritoriji Kraljeva, kao i iz sistema osnovnog obrazovanja odraslih.
- Ove lepe knjige neka budu dodatni motiv našim đacima da nastave vredno da uče, a lokalna samoprava će se potruditi da im ulaganjima u školsku infrastrukturu omogući najbolje uslove - rekao je gradonačelnik Terzić.

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (0)