ZA PARAĆINCE ZA POČETAK 600 DOZA: Dobar odziv za masovnu vakcinaciju protiv kovida prvog dana, na spisku bilo 215 građana
U CENTRALNOM Domu zdravlja u Paraćinu u prostoriji previjališta danas je počela masovna imunizacija građana protiv kovida, a situacija u čekaonici od jutros pokazala je da je odziv dobar, čak je na početku bilo više građana koji su došli u isto vreme.

Foto: Z. Rašić
Na današnjem spisku za vakcinaciju bilo je 215 uglavnom starijih građana, a stiglo je 600 doza kineske vakcine, tako da će imunizacija trajati dok ta količina ne bude potrošena, ili će u međuvremenu stići nova.
Kako ističe pomoćnica direktora ove zdravstvene ustanove dr Snežana Nikodijević, sve teče po planu, a građani treba da dođu u vreme koje im je zakazano nakon elektronskog prijavljivanja na portalu eUprava.
Vakcinacija će se na istom mestu nastaviti i sutra. Punkt za masovnu vakcinaciju u pomoćnoj sportskoj sali SRC «7. jul» biće aktiviran ako broj zakazanih vakcinacija premaši kapacitete prostora dve punkta u centralnom Domu zdravlja.
Preporučujemo

IMUNIZACIJA KINESKOM VAKCINOM: U Vlasotincu počela vakcinacija protiv kovida
20. 01. 2021. u 20:21

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)