SVILAJNAČKA OPŠTINA BOGATIJA ZA 148 BEBA: Rođeno trideset odsto više mališana nego prethodne godine
SVILAJNAČKA opština lane je postala bogatija za 148 beba, 76 devojčice i 72 dečaka, što je za gotovo 30 odsto više novorođenih nego pretprošle godine. Da je iz godine u godinu sve više novorođenčadi najbolje govori podatak da je, recimo, 2018. godine rođeno 10 odsto više beba nego u 2017. godini.
Foto: SO Svilajnac
Prema mišljenju Predraga Milanovića, predsednika opštine Svilajnac, populaciona politika, koja se vodi deceniju unazad, kao i poboljšanje kvaliteta života građana Svilajnca, doprineli da Svilajnčani proširuju svoje porodice.
- Ponosan sam i srećan što možemo da se pohvalimo porastom nataliteta. Iz budžeta opštine svake godine izdvajamo po 20.000 dinara za prvo i drugo rođeno dete i po 30.000 dinara za treće dete. Svaka rođena beba dobija simboličan poklon dobrodošlice - paket sa bebi opremom, a godišnje izdvajamo 2,5 miliona dinara za finansiranje 5 vantelesnih oplodnji za parove koji nemaju više prava na državni besplatni program– ističe Milanović.
Pored ovih mera, povećanju novorođenčadi, smatra Milanović, doprinelo je i stvaranje uslova i sadržaja za život koji privlači mlade da ostanu u rodnom gradu i da u njemu zasnivaju porodice.
- Kroz programe zapošljavanja, stručnog usavršavanja, ali i jačanjem privrede, podižemo standard građana, a sve je to preduslov i za osnivanje porodice i porast nataliteta. Otvorili smo i Centar za brigu o porodici, koji kroz niz programa pruža besplatnu podršku porodicama, u 12 sela otvorili smo vrtiće u kojima deca borave besplatno, a konstantno radimo i na razvoju kulture, sporta, infrastrukture...“ – dodaje predsednik Milanović.
Preporučujemo
ZA TRI DANA ROĐENO OSAM BEBA: Prvih dana Nove godine veselo u subotičkom porodilištu
04. 01. 2021. u 17:06
ŽESTOKE PRETNjE MOSKVI IZ MINHENA: NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se usude da napadnu Baltik
NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se Moskva usudi da izvrši invaziju na baltičke države, upozorio je ministar spoljnih poslova Estonije Margus Cahkna, odbacujući strahove da bi Moskva mogla brzo da osvoji teritoriju na istoku.
16. 02. 2026. u 15:44
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)