JOŠ 19 NOVOZARAŽENIH: Epidemija u Rudničko-takovskom kraju
JOŠ 19 osoba u Rudničko-takovskom kraju su potvrđeno pozitivne na kovid-19, prema dosadašnjim rezultatima testiranja.

Foto: M.B.
Za dve od tri osobe, preminule na kovid odeljenjima milanovačke Opšte bolnice tokom minula 24 časa, o čemu smo danas prethodno izvestili, pouzdano je kao uzrok smrti utvrđen korona virus.
Sa pomenutih 19, ukupan broj zaraženih u takozvanom „trećem piku“ epidemije ovde trenutno iznosi 456.
- Od tog broja, 128 je izlečeno, oni i njihovi kontakti su oslobođeni kućne izolacije. Od 40 hospitalizovanih pacijenata iz ovog kraja, njih 30 se leči u našoj Opštoj bolnici, deset u drugim zdravstvenim ustanovama, svi ostali su u kućnoj izolaciji, pod nadzorom lekarskih ekipa našeg Doma zdravlja. U Kovid ambulanti juče (29. novembar) obavljeno je 186 pregleda, urađeno 13 seroloških testova, 23 antigenska, uzeto 11 nazofaringealnih briseva – izjavio je dr Aleksandar Čivović, v.d. direktora Doma zdravlja.
Ispred te ustanove, od danas je u funkciji i kontejner u kom je instalirana još jedna kovid-ordinacija, radi smanjenja gužvi obolelih i sumnjivih na korona virus.
Statistiku epidemije u ovom kraju pratimo u dve etape. U prvoj, od njenog početka u martu do smirivanja u maju, ukupno je obolelo 60 lica, od kojih su petoro preminuli, svi ostali su izlečeni. U drugoj, od polovine juna do sada, zaraženo je ukupno 680, uz 26 smrtnih ishoda.

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)