KOVID U PIROTSKOM OKRUGU: U oktobru 16 obolelih, od početka epidemije 396
OD početka oktobra na području Pirotskog okruga od kovida 19 obolelo je 16 osoba. Danas su stigli rezultati za 8 briseva od ukupno 14 koji su u “Vatreno oko” poslati prethodnog dana i svi su negativni. Preostalih 6 biće poznati sutra - saopštavaju u pirotskom ZZJZ.

V. Ćirić
Od početka epidemije u okrugu je registrovano 396 laboratorijski potvrđenih slučajeva kovida. Najviše ih je u Pirotu 271, zatim u Beloj Palanci 82, u Babušnici je bilo 38 i u Dimitrovgradu 5 slučajeva. Do sada je preminulo 28 osoba.
U izolaciji je trenutno 25 osoba sa članovima porodica.U poslednje dve nedelje povećan je broj pregleda u kovid ambulantama, ali se mnogi ne javljaju zdravstvenim skužbama , pa je broj zaražernih verovatno veći - konstatuju u ZZJZ u Pirotu i naglašavaju da je epidemiološka situacija nesigurna sa tendencijom da pređe u nepovoljnu.
Na grudnom odeljenju pirotske Bolnice trenutno je 4 pacijenta sa sumnjom na kovid. Jedan je testiran i negativan je, dok se za preostalnu trijicu čekaju rezultati - kažu u Centru za prevenciju bolesti pirotskog ZZJZ.
Preporučujemo

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)