GRADSKA TOPLANA PREDLOŽILA Nove cene grejanja u Nišu?
NADZORNI odbor niške Gradske toplane predložio je Gradskom veću izmenu početne cene grejanja za ovogodišnju grejnu sezonu.
Foto: D.Novković
Predlog je da varijabilni deo cene pojeftini sa šest dinara po kilovat satu utrošene energije, na 5,23 dinara, a da fiksni deo poskupi sa 21,18 dinara po kvadratu na 24 dinara.
Direktor Gradske toplane Predrag Milačić rekao je da bi nova početna, odnosno "nulta" cena za korisnike u celini značila pojeftinjenje grejanja. Prema njegovim rečima, račun za stan od 55 kvadrata sa dosadašnjom "nultom" cenom iznosio je u proseku 4.638 dinara, a uz istu potrošnju toplotne energije novi račun bi bio manji za 207 dinara. Kako kaže, u slučaju da dođe do stagnacije cene energenata, varijabilni deo cene grejanja biće uskoro smanjen na 4,7 dinara po kvadratu. Smatra da bi za građane to značilo smanjenje mesečnih računa za više od 500 dinara.
On je podsetio da se po važećoj metodologiji "nulta" cena kalkuliše na osnovu prosečne cene u tekućoj kalendarskoj godini, a onda se svakog meseca usklađuje sa trenutnom cenom energenata. Milačić je istakao da će i sa novom cenom grejanja Niš imati jeftinije grejanje od mnogih drugih gradova u Srbiji.
Preporučujemo
IZVRŠENE SVE PROVERE: JKP „Toplana” Knjaževac spremno za početak grejne sezone
12. 10. 2020. u 13:08
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)