ZA USLUGE JKP „ČISTOĆA“ Kraljevčani duguju 300 miliona dinara
ZA usluge Javnog-komunalnog preduzeća „Čistoća“ - iznošenje smeća, zakup grobnih mesta, kao i parkiranja, zaključno sa septembrom ove godine Kraljevčani, računajući fizička i pravna lica, ukupno duguju više od 300 miliona dinara.
Foto: G. Šljivić
Zato su iz „Čistoće“ ovih dana još jednom apelovali na stanovnike grada na Ibru da izmire svoja dugovanja kako ne bi bili prinuđeni da svoja potraživanja naplate preko izvršitelja ili suda.
- Za fizika lica, odnosno domaćinstva imamo akciju reprograma duga, odnosno plaćanje na rate za dugovanja starija od dve godine. Kada su u pitanju pravna lica ili preduzetnici apelujemo da dođu kod nas kako bi sklkopili sporazum o vansudskom poravnanju, odnosno ugovor o izmirenju na rate - kaže Sofija Todrorović, šef naplate u JKP „Čistoća“ u Kraljevu.
Kako saznajemo u ovom preduzeću, dužnicima su već poslate opomene pred utuženje, a sklapanjem sporazuma o reprogramu i redovnim izmirivanjem ugovorenih mesečnih obaveza, građani će izbeći neprijatnosti prinudne naplate.
- Prinuđeni smo na ovaj korak kako bi preduzeće moglo normalno da funkcioniše – dodaje Sofija Todorović. - Cene naših usluga su među najnižim u Srbiji, ali nam dugovanja koja su iz meseca u mesec sve veća otežavaju obavaljanje delatnosti.
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)