OBELEŽEN DAN VOJNE POLICIJE U NIŠU: Uslovi rada nisu bili presudan faktor, već ljudi

Ј.Ћ.

11. 09. 2020. u 16:09

U KASARNI „Knjaz Mihailo“ u Nišu u petak je obeležen Dan Vojne policije. Svečanosti je prisustvovao komandant Kopnene vojske general-potpukovnik Milosav Simović sa saradnicima, komandant 3. brigade Kopnene vojske i Garnizona Niš brigadni general Slađan Stamenković i komandanti jedinica i ustanova iz Garnizona Niš.

ОБЕЛЕЖЕН ДАН ВОЈНЕ ПОЛИЦИЈЕ У НИШУ: Услови рада нису били пресудан фактор, већ људи

Foto: VS

Tom prilikom komandant 3. bataljona Vojne policije potpukovnik Stevan Vučić istakao je da su Vojnu policiju od formiranja do danas odlikovale disciplinivane, visokoprofesionalne a nadasve uvek borbeno spremne jedinice u kojima rade obučeni, časni i pošteni ljudi.

- Oprema i uslovi rada nisu bili presudan faktor uspešne realizacije zadataka, već ljudi koji su radili i koji rade u Vojnoj policiji. Odlični međuljudski odnosi, poverenje potčinjenih u pretpostavljene, ali i pretpostavljenih u potčinjene, visok nivo morala i snaga kolektiva su bili i ostali dominanto obeležje ove jedinice i razlog za uspeh na svim poljima - dodao je potpukovnik Vučić.

Povodom Dana Vojne policije, komandant Kopnene vojske general Simović dodelio je stimulativne nagrade najboljim vojnim policajcima.

U okviru obeležavanja praznika, u kasarni „Knjaz Mihailo“ prikazano je naoružanje i oprema koje koriste pripadnici Vojne policije.

Pripadnici bataljona Vojne policije u toku protekle godine, pored izvršavanja redovnih zadataka, angažovali su se na suzbijanju korona virusa - COVID 19 na teritoriji cele Republike Srbije. Od proglašenja vanrednog stanja bili su angažovani na pružanju pomoći civilnim vlastima na sprečavanju širenja virusne infekcije, obezbeđenju prihvatnih centara za migrante i na pojačanom obezbeđenju graničnih prelaza, kliničkih centara i COVID bolnica širom zemlje.

Vojna policija je u savremenoj istoriji formirana kao posebna celina u okviru vojske 14. septembra 1955. godine. To su bile jedinice ranga samostalnog odeljenja i voda, sa relativno malim brojnim stanjem, koje su izvršavale zadatke iz oblasti kontrole vojnog reda i discipline, a delimično i poslove iz oblasti bezbednosti. Kasnije su jedinice vojne policije brojčano i tehnički ojačane, razvijane u okviru službe bezbednosti i, pored navedenih zadataka, obučavane su i za izvršavanje poslova bezbednosti i zaštite, kontrole i regulisanja vojnog saobraćaja i suzbijanja kriminaliteta.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (0)

AJDE, IZAĐI! Košarkaši Srbije isterali Nikolu Jokića iz sale tokom priprema za Evrobasket (VIDEO)