MANASTIR BOGOŠTICA: Uzdarja dobrotvorima
Episkop šabački Lavrentije odlikovao je Nevenu Milutinović i Jezdimira Despotovića, predstavnike preduzeća „Karika“ iz Brštice, kod Krupnja, Ordenom vladike Nikolaja Velimirovića.

Foto: V. Mitrić
Ovo najviše uzdarje eparhihja šabačke i valjevske, uručio je arhimandrit Manastira Bogoštica, diplomirani teolog, otac Nifont (Pavlović), na velikoj svetkovini bogomolje, koja je bila posvećena Ikoni Svete Bogorodice Trojeručice, u prisustvu mnoštva vernika, monaštva, sveštenstva i gostiju sa svih srpskih strana.
- Reč je o ljudima, koji su istinski posvećene svojoj veri, svome zavičaju, svome rodu i svojoj državi i zato sam im, od srca, odlučio da dodelim Oreden našeg slavnog i čuvenog vladika, svetog Nikolaja Velimirovića i želim da ga dugo nose i da se njime, s pravom i zasluženo, ponose – kaže episkop Lavrentije.
Preporučujemo

OKUPLjEN NAROD PRED CRKVOM U ANDRIJEVICI: Opominju vlasti da ne diraju crkvenu imovinu
31. 07. 2020. u 09:55

KAPIJA BAČENA U REKU: Albanci kod Gusinja žele da osujete obnovu hrama
28. 07. 2020. u 11:33

OPLjAČKANA PRAVOSLAVNA CRKVA U BLAŽUJU: Vandali odneli najvrednije stvari
27. 07. 2020. u 13:18

KOPIJA TROJERUČICE ČINI ČUDA: Zbog ikone presvete Bogorodice ovu crkvu pohode vernici iz svih krajeva Srbije (FOTO)
16. 07. 2020. u 11:37 >> 10:45

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (0)