U VRŠCU DANAS POČINJE "VINOFEST": Na Gradskom trgu biće štandovi šezdesetak vinarija iz celog regiona

Jelena Baljak

04. 07. 2025. u 09:23

U VRŠAČKOM kraju se u toku godine održi nekoliko manifestacija posvećenih vinu i grožđu, a – otkako se iz zatvorenog prostora preselio na Gradski trg – najomiljeniji im je postao „Vinofest“, koji će po 19. put biti održan 4. i 5. jula.

У ВРШЦУ ДАНАС ПОЧИЊЕ ВИНОФЕСТ: На Градском тргу биће штандови шездесетак винарија из целог региона

Foto: TO Vršac

Šetalište će se tokom ta dva dana pretvoriti u vinsku pozornicu, na kojoj će se predstaviti oko 60 vinarija iz Srbije, Rumunije, Republike Srpske, Severne Makedonije, Slovačke i Crne Gore.

Ono što ovu svetkovinu razlikuje od svih drugih u našoj zemlji, je to što se u okviru nje organizuje i besplatno ocenjivanje vina, na kom mogu učestvovati vinari iz celog regiona. Pobednici će tradicionalno biti proglašeni prve večeri, kako bi posetioci mogli da guštaju najbolje vino po oceni stručnog žirija.

Biće održan i kongres vitezova vina, na kom će počasni gost biti Mark Lesk, predsednik vitezova vina sveta i direktor muzeja vinarstva u Parizu.

Obe večeri će na velikoj bini nastupati tamburaške bande i pop-rok bendovi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (0)

ŠOK NA AUSTRALIJAN OPENU: Janik Siner ne može da veruje šta je doživeo u Melburnu