BORBA ZA BEBE: Za vantelesnu oplodnju iz gradske kase Kragujevca izdvojeno 3,5 milona dinara
Grad Kragujevac nastavlja da pruža finansijsku pomoć parovima koji se u borbi za potomstvo odlučuju na vantelesnu oplodnju. Za njih je ove godine iz budžeta grada Kragujevca je izdvojeno 3,5 miliona dinara.
Foto : UKC Kragujevac
Kako bi ova vrsta podrške bila dostupna što većem broju parova, lokalna samouprava je više puta pomerala starosnu granicu za žene, koja je sada podignuta na 49 godina, a povećan je i broj pokušaja vantelesne oplodnje uz finansijsku podršku. Postupak vantelesne oplodnje se od 2018. godine sprovodi i u Centru za biomedicinski potpomognutu oplodnju Univerzitetskog kliničkog centra Kragujevac. U ovaj Centar dolaze i parovi iz svih krajeva Srbije.
Iz Gradske uprave apeluju na parove koji leče od steriliteta da apliciraju za ovu vrstu podrške. Naglašavaju i da je potrebno pažljivo pročitati uslove za ostvarivanje prava na finansijsku pomoć za vantelesnu oplodnju, koji su propisani Odlukom o ostvarivanju prava na finansijsku pomoć za vantelesnu oplodnju u 2025. godini iz budžeta grada Kragujevca. Odluka se može pročitati na zvaničnoj internet stranici Grada Kragujevaca kragujevac.rs
Preporučujemo
JOŠ SAMO TRI DANA: U Svilajncu ističe rok za prijavljivanje za besplatne programe
17. 02. 2026. u 13:37
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)