UZ ŠTEDNJU, BIĆE DOVOLJNO VODE: Stara izvorišta u Požegi kao rezerva
Nekoliko opština u zapadnoj Srbiji, moraće i ovog leta da racionalno koriste pijaću vodu, kako bi se izbegle restrikcije. U Požegi su apelovali da se štedi, uz obećanje da će vode ipak biti dovoljno.
 
                                                                                    Foto: V.Ilić
- Vode za piće biće dovoljno i tokom predstojećeg leta - kaže direktor JKP „Naš dom“ u Požegi Miljko Kragović - U slučaju da nivo reke Rzav padne i fabrika vode iz Arilja smanji snabdevanje, na raspolaganju nam je stari izvor.
Tokom prošle godine uz pomoć starog izvorišta nadomeštena je nedostajuća količina vode. Voda na starom izvorištu nije voda iz Skrapeža, već iz podzemnih izvora, a njen kvalitet i ispravnost se redovno kontrolišu.
Uprkos tvrdnji da će vode biti dovoljno, nadležni apeluju na potrošače, posebno na seoskom području, da je racionalno koriste.
Podsetimo, država je za trajno rešenje u vodasnabdevanju ovog dela zapadne Srbije odabrala branu sa akumulacijom „Arilje – Svračkovo“ koja je u izgradnji, kao kapitalni projekat u Republici Srbiji. Primarna namena nove akumulacije je da osigura siguran izvor vodosnabdevanja za grad Čačak i opštine Gornji Milanovac, Lučani, Arilje i Požega.
 
                    
                    UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
 
                    
                    SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
 
                    
                    Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
 
                             
                                         
                                         
                                 
                                         
                                         
                                         
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    
                    
Komentari (0)