MARKOVIĆIMA SA ČETVORO DECE POTREBNA POMOĆ, OTAC NA LEČENJU OD KANCERA: Na humanitarnom „bazaru“ prikupljeno nešto više od 150.000 dinara
ŠESTOČLANA porodica Marković iz paraćinskog sela Zabrega, sa četvoro maloletne dece, čiji se otac Ranko nalazi na bolničkom lečenju od uznapredovalog kancera, dobila je danas pomoć od nešto više od 150.000 dinara od učenika i kolektiva škole „Branko Radičević“ iz Popovca.
Foto: Z, Rašić
Toliko novca je sakupljeno na „humanitarnom bazaru“ koji je ova škola organizovala u Paraćinu sa svrhom pomoći obolelom Markoviću i njegovoj porodici koja se nalazi u teškoj materijalnoj situaciji.
Škola je organizovala ovu akciju jer troje od četvoro njihove dece pohađa baš ovu ustanovu. Dve starije devojčice idu i sedmi i peti razred, dečak je drugi, dok najmlađe dete za školu još nije ni stasalo.
Finansijski problem ove porodice je tim veći jer majka Marina Marković nije zaposlena, pa je na njeno ime u Poštanskoj štedionici otvoren račun kako bi sugrađani mogli da pomognu.
Foto: Z, Rašić
Istovremeno, upućen je apel javnosti da oni koji to mogu organizuju slične humanitarne akcije – bazare, koncerte i slično, kako bi ova porodica sa najvećim bogatstvom - brojnim podmlatkom, uspela da prebrodi ovaj svoj pretežak period.
Račun za pomoć porodici: Banka Poštanska štedionica - 200718000000249884, Marina Marković.
Preporučujemo
PREVENTIVNO KOD GINEKOLOGA: U vršačkom selu Uljma organizuju besplatne preglede
19. 03. 2026. u 17:59
DOBRA VEST ZA GRAĐANE ČOKE Pavkov: Potpisan ugovor za zatvaranje nesanitarne deponije
19. 03. 2026. u 17:19
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)