VEĆ POSTAVILI DEKORACIJU: U Paraćinu ukrašen izlog povodom najvećeg pravoslavnog praznika, a do Vaskrsa 33 dana (FOTO)
MADA do velikog pravoslavnog praznika, Vaskrsa, ima čitava 33 dana, već nekoliko dana izlog jednog velikog trgovinskog centra u Paraćinu „obukao“ je vaskršnje ruho.

Foto: Z. Rašić
Prolaznici zastaju i zagledaju, pa već počinju i da razmišljaju kako će na najlepši način obeležiti predstojeći praznik.
Vaskrs nosi sa sobom posebnu duhovnost jer slavi vaskrsenje Hristovo, koje je osnova pravoslavlja i simbol radosti i nade.

Foto: Z. Rašić
Taj takozvani pokretni praznik može „pasti“ imeđu 21. marta i 1. maja, uvek je u nedelju, a zanimljivo je da ga ove godine i pravoslavni i katolički vernici proslavljaju istog dana.
U susret Vaskrsu, već je uveliko počeo Veliki ili vaskršnji post koji traje 48 dana i završava se 19. aprila, a svaka sedmica Velikog posta ima svoje ime i pravila.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

PRIVATNO NASELjE: Slavni muzičar masovno gradi na Zlatiboru - kompleks od 17 zgrada, a njemu i partneru dve kuće
"IMAO sam apartman na Zlatiboru koji sam prodao i taj novac sam uložio u ovaj projekat. Imam vikendicu na Kokinom Brodu, a to je bliže Zlataru. To je zapravo porodična kuća, supruga mi je odatle rodom. Imam želju da živim na Zlatiboru. Bogu hvala, auto-put polako stiže tamo. Dođem danas za Beograd, uveče sviram, a pošto mi do Užica treba dva sata, sutradan s porodicom kuliram u šumi."
07. 05. 2025. u 19:11
Komentari (0)