DAMAMA U ČAST : Osmomartovska akcija Grada Novog Sada
POVODOM Međunarodnog dana žena, 8. marta, Grad Novi Sad je za subotu pripremio niz besplatnih programa za svoje sugrađanke.

S.B.
Radno vreme u subotu 8. marta za sve Muzeje i izložbe je od 9 do 17časova, osim za Zbirku strane umetnosti, koja radi od 10 do 18 časova.
Takođe, Kulturni centar Novog Sada (Katolička porta broj 5) je u Velikoj bioskopskoj sali za dame pripremio besplatne projekcije filmova „Luda ljubav” (jednog od kandidata za Zlatnu palmu) od 18.30 časova, kao i filma „Mi nemamo drugu zemlju”(ovenčanog Oskarom za najbolji dokumentarac) od 21.15 časova. Bioskopska sala ima 140 mesta, a karte se mogu preuzeti u petak ili u subotu na biletarnici KCNS od 15.30 časova ili rezervisati na broj 062/791-120.
Pored toga, „Atelje 61” organizuje besplatnu radionicu tkanja u „Distriktu“ za dame u subotu u periodu od 10 do 14 časova, a broj mesta nije ograničen.
JKP „Gradsko zelenilo“ će damama pokloniti 10 sezonskih ulaznica za „Štrand“. Kako još uvek nije krenula sezona izdavanja ulaznica, dobitnice će na „Štrandu" prvo podići poklon vaučere na osnovu kojih će moći da preuzmu besplatne ulaznice takođe na „Štrandu“, kada krene kupališna sezona. Isto tako, JKP „Zelenilo“ je pripremilo 100 komada sezonskog cveća koje će Novosađanke moći besplatno da preuzmu u cvećari „Narcis“ na Bulevaru Mihajla Pupina 11.
JP SPC „Vojvodina“ damama je obezbedio povodom 8. marta besplatan ulaz za bazen u građanskim smenama i to od 9 do 10.30, od 11.30 do 13, od 14 do 15.30, od 16.30 do 18 i od 19 do 20.30, časova, kao i za klizalište u smeni od 20 do 21.30 časova.
Besplatni sadržaji su simboličan gest kojima Grad Novi Sad čestita 8. mart. Žene su stub porodice i snaga društva, i Grad Novi Sad uz njih ide sigurnim korakom u bolju budućnost- kaže se u saopštenju Grada Novog Sada.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

PRIVATNO NASELjE: Slavni muzičar masovno gradi na Zlatiboru - kompleks od 17 zgrada, a njemu i partneru dve kuće
"IMAO sam apartman na Zlatiboru koji sam prodao i taj novac sam uložio u ovaj projekat. Imam vikendicu na Kokinom Brodu, a to je bliže Zlataru. To je zapravo porodična kuća, supruga mi je odatle rodom. Imam želju da živim na Zlatiboru. Bogu hvala, auto-put polako stiže tamo. Dođem danas za Beograd, uveče sviram, a pošto mi do Užica treba dva sata, sutradan s porodicom kuliram u šumi."
07. 05. 2025. u 19:11
Komentari (0)