I DALJE ODSEČENI OD SVETA: Vrščani već 15 dana nemaju autobuski prevoz ka Beogradu, Novom Sadu i okolnim mestima
VEĆ 15 dana, otkako je jedini ovdašnji linijski prevoznik - STUP "Vršac" a. d. - u blokadi, iz ovog grada nijedan autobus nije krenuo ka Beogradu i Novom Sadu, niti ka 22 okolna 22 sela.
Foto: J.J.Baljak
Alternativa za mesta koja se nalaze na putu za Beograd je voz, sa po šest polazaka dnevno u oba smera, dok su svi ostali, i bukvalno, odsečeni od sveta. Lokalna samouprava još pregovara sa drugim prevoznicima oko privremenog preuzimanja linija, jer kažu da putnici ne bi trebalo da trpe...
- Jedan vršački privatnik već je preuzeo naš prevoz radnika, a moguće je da će saobraćati i po selima. Lokalna samouprava juče je sa nama raskinula ugovor o prevozu đaka, jer zbog blokade računa nismo u mogućnosti da kupimo gorivo i da vozimo - kaže Milan Kljajić iz Unije slobodnik sindikata STUP, dodajući da bi, navodno, linije ka Beogradu trebalo da preuzme firma iz Pančeva, dok za Novi Sad zasada nema zainteresovanih prevoznika.
Foto: J.J.Baljak
I, dok nemoćno posmatraju kako drugi preuzimaju njihov razrađeni posao, radnici STUP "Vršac" pokušavaju da otkriju kako je preduzeće, koje je 2023. završilo u "plusu", sada u blokadi zbog duga od čak 89 miliona dinara.
- Upravi kriminalističke policije poslali smo prijavu zbog brojnih mutnih radnji, a danas ćemo dokumentaciju predati i ovdašnjem Tužilaštvu. Sumnjamo da je za sve kriv predsednik Odbora direktora, Želimir Dabić, a simptomatično je i to što su dva rukovodioca, koja su bila u posedu privilegovanih informacija, nedavno prešla baš u firme koje sada polako zauzimaju naše mesto - ukazuje Kljajić i dodaje da je jedan poverilac, na ime duga, već uzeo četiri autobusa, a da se stanična zgrada od ranije nalazi pod hipotekom.
Neizvesnost
AUTOBUSKOJ stanici je 10. januara, zbog duga, isključen gas, pa radnici više ne dolaze na posao. Nekolicina njih čuva imovinu, iako znaju da im taj rad neće biti plaćen...
- Ne znamo ni gde ćemo, ni na čemu smo... Niko nam ne objašnjava koji je naš status. Pušteni smo na ulicu... Čekaju da sami damo otkaz, a mi to nećemo, jer se nadamo da firma, posle pola veka postojanja, ipak neće biti zakatančena - kaže Kljajić i podseća da im duguju dve i po zarade, ali i ostale dohotke.
Preporučujemo
INSPEKTOR IZ VRANjA PRONAŠAO NOVČANIK PUN PARA: Situacija koja je oduševila građane
19. 06. 2026. u 16:08
LETNjI RASPUST U SMEDEREVU KORISTE ZA ADAPTACIJU ŠKOLA: Novi krov u Ekonomskoj školi
18. 06. 2026. u 14:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)