NIČE HRAM U VELEREČI: Nastavljena izgradnja crkve u Gornjem Milanovcu
POSLE decenijske pauze, ove godine nastavljeni su radovi na izgradnji Crkve Svetog Metodija u Velereči u Gornjem Milanovcu. Grubi građevinski radovi su stigli do krovne konstrukcije, a završetak se očekuje do kraja godine.
Foto OU GM
- Nadam se da ćemo da pokrijemo crkvu do kraja godine, ako nas vreme posluži imamo u planu da uradimo stolariju. Zahvaljujem se svim kompanijama koje su se do sada uključile u pružanje pomoći za izgradnju crkve ovde u Velereči. Ono što jeste najznačajnije, najveći deo novca će doći iz budžeta opštine. Obećao sam danas da će budžetom za narednu godinu biti izdvojeno 12 miliona dinara za izgradnju crkve. Nadam se da ćemo uspeti već u januaru da im taj novac stavimo na raspolaganje, kako bismo svima onima koji su dosad učestvovali u izgradnji isplatili ono što im crkvena opština duguje. Prolaskom pristupne saobraćajnice i izgradnjom ove crkve, čitav ovaj kraj dobija na lepoti - rekao je Dejan Kovačević, predsednik opštine Gornji Milanovac.
Posebnu lepotu ovim predelima daće izgled crkve koja se radi u kombinaciji drveta i kamena, što je retkost na ovim prostorima. Milorad Zorić, predsednik Crkvenog odbora, kazao je da je ovo sigurno najlepše crkveno zdanje u opštini koje je sagrađeno poslednjih godina. On se zahvalio izvođačima radova na pristupnoj saobraćajnici, kao i svim građanima koji su dali doprinos kako radom, tako i finansijski da se izgradi crkva. Pozvao je sve ljude dobre volje, kao i privrednike opštine Gornji Milanovac da pomognu uplatom na žiro račun Crkve Sveti Metodije, Velereč, kako bi se radovi što pre priveli kraju, a objekat zasijao u svoj svojoj lepoti.
Preporučujemo
BLIZANCI BRAT I SESTRA: U porodilištu u Novom Sadu za dan rođene 34 bebe
24. 12. 2025. u 16:25
STRAVIČAN UDES U VALjEVU: Automobil završio na krovu - Policija na licu mesta (FOTO)
22. 12. 2025. u 09:38
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)