KONSTITUTIVNA SEDNICA: Bujanovac dobija multietničku vlast
U BUJANOVCU je u toku konstitutivna sednica, na kojoj je potvrđen ranije postignut dogovor o multietničkoj koaliciji.
Foto: J.S.
Prema ranije postignutom dogovoru nova vlast će biti multietnička i činiće je osam odbornika iz albanskog Fronta za promene, sedam iz koalicije oko SNS, pet iz Grupe građana dr Dejan Stojanović, dva odbornika iz romske zajednice i jedna odbornik Saša Arsić sa liste Promene sad.
Nova loklna vlast će imati 23 odbornika i odbornice.
Sednici je predsedavao kao najstariji odbornik dr Stojanča Arsić sa liste oko SNS. Nakon zakletve, odbornici će tajnim glasanjem izabrati predsednika SO Bujanovac, koji će na tom mestu zameniti Envera Ramadanija, kao i sekretara Skupštine. Time će konstitutivna sednica biti okončana, a novi predsednik bi trebalo da u nastavku zakaže prvu redovnu sednicu na kojoj se očekuje izbor novog predsednika opštine, koji će takođe biti izabran tajnim glasanjem.
Stranke dosadašnjeg predsednika opštine Nagipa Arifija Demokratska partija (DP) i narodnog poslanika koji je ranije bio prvi čovek Bujanovca Šaipa Kamberija, Partija za demokratsko delovanje (PDD) idu u opoziciju kao i Pokret za demokratski progres (PDP) Šćiprima Musiu. PDP je po prvi put u opoziciji od svog osnivanja.
Očigledno im je ovo teško palo pa su napustili sednicu.
Preporučujemo
Kad čuju kako se Kruševljanin zove, svi se pitaju da li mu je matičar bio pijan
03. 05. 2026. u 12:37
Poziv Somborcima da budu humani: Akcija dobrovnog davanja krvi u ponedeljak, 4. maja
03. 05. 2026. u 06:45
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)