"TODOR MANOJLOVIĆ" FRANJI PETRINOVIĆU: Priznanje novosadskom književniku za stvaralaštvo
KNjIŽEVNIKU iz Novog Sada Franji Petrinoviću, u utorak, 28. maja u Gradskoj kući u Zrenjaninu biće dodeljena Nagrada za moderni umetnički senzibilitet Fonda "Todor Manojlović" za 2023. godinu.

Biblioteka Zrenjanin
Petrinoviću će prestižnu nagradu dodeliti članovi Upravnog odbora Fonda, predsednik Nenad Šaponja, Petar Arbutina, Gojko Tešić, Vasa Pavković i upravnik Fonda, Milan Bjelogrlić.
Šezdesetsesmogodišni Petrinović piše prozu, eseje i kritike, a do sada je objavio romane Mimezis, Tkivo, Izveštaj anđela, Poslednji tumač simetrije i Almaški kružoci lečenih mesečara, knjigu eseja "Pred vratima raja", zbirku priča "Trauma".

OVA MAJKA JE POSEBNA: Razlog su njena deca, a evo i zašto (VIDEO)
ONI su Ilija, Jovana i Vasilije Hadži-Purić, polaznici Centra za talente "Nikola Tesla".
10. 09. 2025. u 12:13 >> 20:43

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

U JEKU DAČINOG RAZVODA: Oglasila se Nataša Bekvalac
ĆERKA pevačice Nataše Bekvalac i bivšeg vaterpoliste Danila Ikodinovića, Hana Ikodinović, nedavno je napustila Srbiju i sa majkom otišla u Madrid, gde će se školovati.
16. 09. 2025. u 19:27
Komentari (0)