"BEZ MUKE DO NAUKE": Žitorađi po deveti put
Festival nauke "Bez muke do nauke" je organizovan po deveti put u Srednjoj školi Žitorađa.

J. Ć.
Festival je ove godine imao nešto drugačiju organizaciju gde su pored štandova koje su izlagali fakulteti, Farmaceutski fakultet Novi Sad, PMF Niš, Mašinski fakultet Niš, Visoka škola vaspitači i tehničkih nauka, Akademija južna Srbija Leskovac, Tehnološki Leskovac, Akademija južna Srbija Prokuplje, Singidunum, Metropolitan, Tehnički fakultet Bor, Fakultet sporta i fizičke kulture Niš, uzeli učešće i startap kompanija "Bihold" i Naučno tehnološki park u Nišu.
-Ono što je bila novina je takmičenje "Moj prvi preduzetnički korak" koje organizuje ova škola pri čemu razvija preduzetnički duh kod dece. Na ovom takmičenju je ove godine svoje inovativne proizvode prikazalo 15 učeničkih kompanija iz Nišavskog i Topličkog okruga - kaže direktorka ove škole u Žitorađi koja je bila domaćin događaja Milica Andrejev.
Prisutni su bili i oni najmlađi koje ova škola podstiče da razviju ljubav prema nauci, a to su predškolci iz ustanove "Prva Radost" Žitorađa kao i niža odeljenja Osnovne škole "Toplički heroji" koji su imali zapažen nastup jer su promovisali srpsku kulturu.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)