SAJAM CVEĆA I MEDA U SMEDEREVU: Proglašeni najbolji rasadnici i štandovi
U Smederevu je danas počeo 15. Prolećni sajam cveća i meda koji je izložbenog, prodajnog i takmičarskog karaktera i koji je ovog maja okupio 53 izlagača iz Smedereva, Novog Sada, Vršca, Paraćina, Kikinde, Kragujevca, Kruševca.
Foto: N. Živanović
-Organizovanjem ove manifestacije, koja je postala svojevrsni pečat grada , ali i istinski simbol proleća, grad Smederevo želi da pruži podršku svima koji se bave proizvodnjom cveća, meda i pčelinjih proizvoda- rekla je, na otvaranju sajma, gradonačelnica Smedereva, Jasmina Vojinović.
Prema odluci stručne komisije za najbolji rasadnik proglašen je rasadnik „ Živulović“ iz Vučića kod Kragujevca, drugo mesto pripalo je smederevskom JKP „ Zelenilo i groblja, a treće rasadniku „ Marković“ iz Badljevice.
Za najuređeniji štand izabran je rasadnik „Zlatna Tisa“ iz Kruševca, drugo mesto je pripalo rasadniku „ Rašić“, iz mesta Sepci kod Rače, a treće rasadniku „ Danko Ristić“ iz Gornje Trnave kod Kragujevca.
Prolećni sajam cveća i meda otvoren je do nedelje, 12. maja.
SUMNjA SE DA JE OVAJ ČOVEK SA ESTRADE NARUČIO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: Bili prijatelji i saradnici (FOTO)
JEDAN pravac istrage upućuje na poznato ime sa estrade, čeka se prikupljanje svih dokaza.
03. 02. 2026. u 16:49
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)