„PAŽLJIVKOVA SMOTRA“ U PARAĆINU: Održana školska takmičenja sa oko 1.200 učenika (FOTO)
ZA UČENIKE prvog i drugog razreda paraćinskih osnovnih škola i za predškolce organizovan je prvi – školski nivo takmičenja u oblasti poznavanja saobraćajnih propisa i bezbednog učešća u saobraćaju, pod nazivom „Pažljivkova smotra“.
Foto: Z. Rašić
Školsko takmičenje Opština Paraćina realizovala je preko svog lokalnog Saveta za koordinaciju bezbednosti saobraćaja, čiji član,Nenad Stojković, ističe da se radi o preventivno-promotivnoj aktivnosti u cilju unapređenja bezbednosti saobraćaja, a „Pažljivkova smotra“ je osmišljena za edukaciju dece.
Pokrovitelj Smotre je Agencija za bezbednost saobraćaja, koja takmičenju realizuje u saradnji sa lokalnim savetima za bezbednost saobraćaja u opštinama.
- Novina ove godine je da je Ministarstvo prosvete podržalo ovo takmičenje, te da se „Pažljivkova smotra“ sada nalazi u zvaničnom kalendaru svih takmičenja ovog ministarstva. Na teritoriji opštine Paraćin prvom fazom obuhvaćeno je oko 1.200 dece, a zatim sledi opštinski, pa regionalni nivo takmičenja. Ako budemo imali sreće kao prethodne godine, imaćemo svog predstavnika i na Republičkoj smotri – dodaje Stojković.
Opštinsko takmičenje u Paraćinu biće održano polovinom aprila u jednoj od osnovnih škola.
Preporučujemo
PREVENTIVNO KOD GINEKOLOGA: U vršačkom selu Uljma organizuju besplatne preglede
19. 03. 2026. u 17:59
DOBRA VEST ZA GRAĐANE ČOKE Pavkov: Potpisan ugovor za zatvaranje nesanitarne deponije
19. 03. 2026. u 17:19
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)