DOBRODOŠLI SU SVAKOG TRENUTKA: Sa malim gostima sa Kosova i Metohije u Novom Sadu obeležen jubilej projekta „Svim srcem za osmeh deteta“
OBELEŽAVANjU desete godišnjice projekta „Svim srcem za osmeh deteta“ Udruženja građana „Novi Sad“, danas je prisustvovao gradonačelnik Milan Đurić i i Dina Vučinić, članica gradskog veća za obrazovanje.

FOTO:Pres služba Grada
U jubilarnoj, desetoj godini, osamdesetoro dece iz Štrpca, Gračanice, Lipljana, Donje Gušterice, Goraždevaca, Raniluga i Šilova posetiće znamenitosti Novog Sada, Sremskih Karlovaca, Beograda i obići će Frušku goru.
- Želja nam je da se učenici sa Kosova i Metohije osećaju dobrodošlo u svakom trenutku svog boravka, a da odavde odu sa osmehom na licu – poručio je gradonačelnik Đurić. - To i jeste cilj – njihov osmeh, jer šta je lepše i veličanstvenije od iskrenog dečjeg osmeha koji pleni i obasjava našu svakodnevicu. Tokom pet dana, učenici iz sedam mesta sa Kosova i Metohije će se družiti sa svojim domaćinima iz Novog Sada, učenicima četiri novosadske osnovne škole - Svetozar Marković Toza, Dositej Obradović, Dušan Radović i Žarko Zrenjanin.

FOTO : Pres služba Grada
Čestitajući Udruženju građana „Novi Sad“ na jubileju, on je rekao da će Grad Novi Sad nastaviti da podržava projekat „Svim srcem za osmeh deteta“.
Prisutnima se obratio i direktor škole sa Kosova i Metohije Čedomir Nikolić koji je istakao da je zahvalan svima u Novom Sadu, kao i da sada svako dete sa juga ima priliku da spozna koliko dobrih ljudi ima u Srpskoj Atini. Takođe, pozvao je sve novosadske mališane da dođu na Kosovo i Metohiju i upoznaju lepote tog dela Srbije.

FOTO:Pres služba Grada
Deca su imala priliku i da pogledaju predstavu “Ksenija i lovac” u Pozorištu mladih, a Grad Novi Sad je kao poklon za škole sa Kosova i Metohije obezbedio projektore, kako bi tamošnji đaci imali kvalitetnije i lepše obrazovanje.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)