U VRŠCU DOVOLJNO VAKCINA PROTIV GRIPA: Povećan broj pacijenata s respiratornim tegobama
ZBOG čestih promena temperatura, poslednjih dana je povećan broj pacijenata koji se javljaju Domu zdravlja Vršac zbog respiratornih infekcija.

Foto: Grad Vršac
U ovoj ustanovi kažu da zasada nije izolovan virus gripa, te da je kod pacijenata prisutna kombinacija nekoliko respiratornih virusa.
Što se tiče korone, ona je sporadično prisutna, ali ni blizu kao prethodnih sezona. Zato i kovid-ambulanta, koja je letos izmeštena u suteren zgrade, ne radi intenzitetom kao ranije.
Dr Vesna Avejić, načelnica službe Opšte prakse, apeluje na sugrađane da se vakcinišu protiv sezonskog gripa i protiv bakterije koja izaziva upalu pluća.
Vakcina, kaže, ima dovoljno, tako da se poziv ne odnosi samo na starije od 65 godina i hronične bolesnike, već i na trudnice, omladinu i decu.

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)