DA KIKINDA PAMTI PROFESORKU JELENU: Ustanovljena nagrada za buduće vaspitače
Nastavno-stručno veće Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača u Kikindi donelo je odluku kojom je ustanovljena nagrada po imenu prerano preminule profesorke ove škole dr Jelene Mićević Karanović.
Foto: Visoka škola za vaspitače Kikinda
Plaketa će se ubuduće dodeljivati najboljem studentu generacije na master strukovnim studijama, a uručivaće se svake godine 4. aprila, na Dan škole i dan studenata.
Inicijativu za ustanovljenje ove nagrade potekla je od bvšeg studenta ove škole Nemanje Savića iz Žitišta.
Profeorka dr Jelena Mićević Karanović preminula je iznenada prošle godine u 52. godini. U školi za vaspitače u Kikindi radila je 27 godina. Predavala je prihološku grupu predmeta, bila je član Saveta škole i koordintor za master studije. Njen stručno-naučni rad ostao je u sećanju mnogih kolega i studenata. Nakon njene prerane i iznenadne smrti, mnogi studenti su pričali da je bila izvstan predavač i čovek, da su njena predavanja bila inspirativna i da je znanje prenosiula na zanimljiv način.
Preporučujemo
DA BUDE VIŠE MIRA NA ZEMLjI: Vaskršnju liturgiju u Novom Sadu služio mitropolit Irinej
12. 04. 2026. u 15:09
PIONIRIMA PLASMAN NA DRŽAVNO PRVENSTVO: Ćuprijski strelci najbolji u centralnoj Srbiji
12. 04. 2026. u 13:16
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)