NOVOSADSKI JEDINSTVEN DOČEK U TRCI ZA NAGRADU: Proslava dve Nove godine nominovan za 13. najbolji festival Evropskih festivalskih nagrada
NOVOSADSKI Doček, kao jedinstvena umetnička proslava dve Nove godine u Evropi, ponovo je nominovan za najbolji festival u okviru 13. izdanja Evrospkih festivalskih nagarda - European Festival Awards.

FOTO: M Pudić
Doček je u kategoriji Best Medium-Sized, a glasanje je otvoreno do 30. novembra na linku.
Već poznat kao najbolji evropski trend brend u oblasti kulture, Doček je i jedan od najvažnijih legata projekta Novi Sad – Evropska prestonica kulture, koji je proteklih šest godina obuhvatio više od 400 programa, na više od 100 lokacija u gradu i njegovoj okolini.
Doček je, kao događaj za najširu publiku i najrazličitije ukuse, uspeo mda ponudi veliki spektar izvođača i prostora, čuvajući umetnički kvalitet i slaveći kulturnu raznolikost Novog Sada.
Doćek je u Novi Sad doveo vrhunske muzičare iz Evrope i sveta kao što su Aleksej Tihomirov, Andreas Otensamer, Irkustska filharmonija sa solistima Roman Simonović, Lajko Feliks, Kinga i druge.
Samo neka od velikih imena domaće i regionalne scene u čijim nstupima su posetioci mogli da uživaju proteklih godina su Darko Rundek, Božo Vrećo, Matija Dedić, Stefan Milenković, Damir Urban, Bajaga, JU grupa, Atomsko sklonište, Artan Lili i drugi.
Preporučujemo

OVO JOŠ NIJE VIĐENO NA NAŠIM DRUMOVIMA: Kamion-kamikaza na auto-putu u kontrasmeru!
08. 11. 2023. u 02:45

BUKTI RAT NA RELACIJI BUDIMPEŠTA-ZAGREB Sijarto Plenkoviću: Ti si lažov, hoćeš preko nafte da profitiraš od rata u Ukrajini!
ODNOSI između Mađarske i Hrvatske dodatno su se zaoštrili nakon što je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto optužio Zagreb za ratno profiterstvo. Hrvatski državni vrh je u petak oštro odbacio optužbe, a premijer Andrej Plenković uzvratio je nazvavši Sijarta "izuzetno bezobraznim".
27. 09. 2025. u 12:25

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

"POČIVAJ U MIRU" Bajić se oprostio od dragog kolege: "Neka ti je večna slava"
GLUMAC, reditelj i profesor glume Enver Petrovci preminuo je u 72. godini, 22. septembra.
27. 09. 2025. u 09:35
Komentari (0)