NAPRAVILI DOM ZA PTICE STANARICE Dobar primer učenika iz Plane kod Paraćina
ŠKOLSKO dvorište u Plani, kod Paraćina, od nedavno krase kućice za ptice i hranilice koje su vredni učenici petog razreda napravili i okačili u saradnji sa svojim nastavnicom biologije, Milicom Nikolić.
Foto: Privatna arhiva
Ptičice će za predstojeću zimu imati dom i hranu, pa u vreme teških tema koje mediji beleže u školama i porasta vršnjačkog nasilja, ovakav svetao primer ne sme da ostane nezabeležen.
Osmorazredna škola u Plani je istureno odeljenje OŠ "Branko Krsmanović" iz Donje Mutnice. Ova ustanova ima status "eko- škole" i vrlo je posvećena ekologiji, ne samo teorijski već i praktično.
- Pošto smo, u Plani, završili jesenje uređivanje školskog dvorišta, došli smo na ideju da napravimo kućice za ptice stanarice. Kućice su sami napravili i doneli učenici petog razreda. Njih ima desetak, pa smo dobili isti broj domova za ptičice i već smo ih rasporedili i ušrafili na zgodnim mestima u dvorištu. Deca su kućice pravila iz srca i duše, što se po njima vidi. Sve su ofarbane, sređene i vrlo maštovite. Imamo i žito, tako da planjanski vrapci mogu sad bezbrižno da prezime kod nas - priča nam mlada profesorka Milica Nikolić.
Ona predaje biologiju u ovoj školi učenicima od petog do osmog razreda, a predaje još i u Mašinsko-elektrotehničkoj školi u Paraćinu. Kako kaže, rad u seoskoj školi mnogo joj je bliži srcu i ne bi ga ni za šta menjala.
Preporučujemo
NOVO PRIZNANjE NAJBOLjEM PROFESORU: Paraćincu Borku Petroviću „Svedočanstvo o dobroti“
19. 10. 2023. u 15:27
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)