SAGRADILI ČETIRI MOSTA ZA SEDAM GODINA: U Petrovcu na Mlavi ponosni na ono što će ostaviti budućim generacijama
U PETROVCU na Mlavi od 2016. godine sagrađena su čak četiri mosta – tri u samom gradu i jedan u naselju Kamenovo.

Foto: D. Novković
Poslednji od njih koji je nedavno otvoren za saobraćaj nakon opsežnih radova, bio je most kod petrovačkih solitera. Stari most, koji je deo regionalnog puta, sagradila je vojska pre pola veka, a rok trajanja istekao mu je još pre 25 godina. Pošto je bio u ruiniranom stanju, srušen je i na njegovo mesto podignut je novi, u vrednosti od 155 miliona dinara.
-Sa rekonstrukcijom mosta kod solitera, završen je jedan infrastrukturni ciklus, a to znači da smo učinili veliku stvar i ostavili budućim generacijama stabilne i bezbedne glavne putne saobraćajnice, koje nikome više neće biti teret, već samo pogon za dalji razvoj – istakao je predsednik opštine Duško Nedinić. Pre mosta kod solitera, 2019. godine, kompletno je obnovljen i proširen glavni most, u blizini bolnice, koji je u saobraćaj pušten još 1939, kao prvi armirano-betonski most u istočnoj Srbiji.
U aprilu 2021. godine obnovljen je i petrovački pešački most preko Mlave, koji je izgrađen osamdesetih godina prošlog veka, pored samog gradskog parka. On je proširen na 4,3 metra, čime je omogućen nesmetan prolaz i pešaka i biciklista. Postavljena je i nova rasveta, kao i rampa za lica sa invaliditetom. Most u naselju Kamenovo, sagrađen 2012. godine, dve godine kasnije u potpunosti je oštećen tokom velikih, majskih poplava. On je 2016. godine kompletno obnovljen, uz ulaganje oko 50 miliona dinara.
Samo za pešake
Obnova pešačkog mosta kod gradskog parka bila je deo šireg projekta „Izgradnja putne infrastrukture ka zimskom centru Beljanica, manastiru Manasija i banji Ždrelo na teritoriji opštine Petrovac na Mlavi“, čija je ukupna vrednost iznosila 54 miliona dinara.
Kamenovo
Novi most u Kamenovu, dužine 35, a širine sedam metara, svečano je otvoren u junu 2012. godine, povodom proslave Dana opštine Petrovac na Mlavi, ali ga je bujica odnela 2014. godine. On je veoma je važan za saobraćaj između Požarevca i Žabara, ali i za same meštane, jer ih povezuje sa susednim Drobežom.
Preporučujemo

MILUTIN (12) NAJMLAĐI ČLAN ULUP-a: Izložba talentovanog osnovca u Petrovcu na Mlavi
14. 09. 2023. u 11:34

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)