BRANA USPEŠNO POSTAVLJENA: Vežba pripadnika civilne zaštite u Ušću kod Kraljeva

Povodom obeležavanja Svetskog dana civilne zaštite, Odeljenje za poslove civilne zaštite kraljevačke Gradske uprave organizovalo je vežbu postavljanja mobilnih protivplavnih sistema na ušću reke Studenice u Ibar.

БРАНА УСПЕШНО ПОСТАВЉЕНА: Вежба припадника цивилне заштите у Ушћу код Краљева

G.Šljivić

U ovoj vežbi, koja je izvedena u varošici Ušće u ibarskoj klisuri, pedeset kilometara od Kraljeva, u prisustvu brojnih gostiju učestvovalo je ukupno 20 pripadnika Civilne zaštite, Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova i Javnog vodoprivrednog preduzeća „Srbijavode“.

- Mobilna brana i protivplavni sistem su uspešno postavljeni, tako da je vežba u potpunosti uspela – kratko je „raportirao“ Zdravko Maksimović, rukovodilac Odeljenja Civilne zaštite u Kraljevu.

- Naši pripadnici prikazali su visok stepen obučenosti i spremnosti za pravovremeno i adekvatno reagovanje, što su na delu demonstrirali i prilikom prošlomesečnih poplava u ovom kraju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

Igra je podignuta na viši nivo uz ove bonuse dobrodošlice bez uslova