RASPISAN KONKURS ZA NAGRADU „MIROSLAV ANTIĆ“: Prijave knjiga poezije do 10. februara
KULTURNI centar Novi Sad (KCNS) raspisao je javni konkurs za dodelu književne nagrade „Miroslav Antić“, za knjigu poezije objavljene na srpskom jeziku u 2022. godini.
                                                                                    Z. Grumić
KULTURNI centar Novi Sad (KCNS) raspisao je javni konkurs za dodelu književne nagrade „Miroslav Antić“, za knjigu poezije objavljene na srpskom jeziku u 2022. godini.
Kako je navedeno u saopštenju, zainteresovani autori i izdavači trebalo bi da Kulturnom centru dostave po tri primerka knjige poezije kojom konkurišu za nagradu.
Prijave se podnose u roku od 30 dana od dana objavljivanja konkursa, odnosno do 10. februara 2023. godine a konkursni postupak sprovešće stručni žiri, kojeg će da imenuje Odbor manifestacije „Antićevi dani“.
                    
                    "PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
                    
                    SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
                    
                    ACA UDARIO NA NEDU: Rodila se u TRI grada - ona je medicinski fenomen!
PEVAČ Aca Lukas ponovo je izazvao veliku pažnju javnosti kada je gostovao u podkastu „B-13“ kod makedonskog šoumena Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13, i žestoko kritikovao pevačicu Nedu Ukraden. U svom prepoznatljivom stilu, bez dlake na jeziku, Lukas je komentarisao, kako tvrdi, „višestruki identitet“ svoje koleginice.
04. 11. 2025. u 12:33
                                        
                                        
                                
                                        
                                        
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
Komentari (0)