I LUTKE UČE DECU O BEZBEDNOSTI U SAOBRAĆAJU: Projekat u Subotici, u planu sinhronizacija i na mađarskom jeziku
KAKO bi mališane u vrtiću na njima najprijemčiviji način edukovali o bezbednosti u saobraćaju, Savet za bezbednost saobraćaja grada Subotice i Dečje pozorište snimili su serijal od 15 lutkarskih epizoda „Jedan, dva, tri pažljivi smo svi“.
Foto: Jutjub
Glavni junak je lutka oblak Pažljivko koji prati brata i sestru Paju i Maju u raznim saobraćajnim situacijama.
- Prošle godine smo počeli saradnju sa Dečjim pozorištem, imali smo dve predstave kojima smo prekinuli ćutanje dugo četrdesetak godina a sada smo nastavili saradnju na malo drugačiji način, prilagodljiviji društvenim mrežama i savremenim trendovima – ističe Petar Pantelinac, predsednik Saveta za bezbednost saobraćaja Grada Subotice. – Ovaj serijal epizoda namenjen je deci od tri do sedam godina kojima je najteže pristupiti, jer istovremeno morate biti interesantni, jasni i precizni, ali i tačni jer je u pitanju materija kod koje ne smeju da se javljaju materijalne greške. Kod njih moramo da stvorimo svest o bezbednom učešću u saobraćaju.
Epizode se emituju na YouTube kanalu Dečjeg pozorišta a uskoro će biti i sinhronizovane na mađarski jezik.
BONUS VIDEO - TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA KOD MLADENOVCA: Vozilo potpuno uništeno - zbog udesa put blokiran
Preporučujemo
"UČENjE KROZ DRUŽENjE": Đaci - prvaci u poseti Dečjem klubu u UGljeviku
22. 12. 2022. u 18:09
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)