KROV ZA NOVI ŽIVOT: Uručeni ključevi novoizgrađenih stanova za izbegličke porodice
Uz prigodnu svečanost, u kraljevačkom prigradskom naselju Beranovac juče su uručeni ključevi deset novoizgrađenih stanova namenjenih izbegličkim porodicama iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske u okviru Regionalnog stambenog programa – Potprojekat 9.
G.Šljivić
- Ovo je značajan dan za porodice koje su konačno dočekale svoj novi dom, ujedno kraj trnovitog puta dugog 30 godina od kada su napustile ognjišta i došle u svoju Srbiju, kao i početak novog, boljeg života – rekla je ovom prilikom Svetlana Velimirović, zamenica komesara za izbeglice i migracije Republike Srbije.
Prema njenim rečima, u okviru Regionalnog stambenog programa korisnicima je do sada dodeljeno ukupno 6.730 stambenih rešenja. Komesarijat za izbeglice je u Kraljevu budžetskim i donatorskim sredstvima trajno zbrinuo 178 izbegličkih porodica.
G.Šljivić
Ovaj projekat je, podsećamo, zajednički višegodišnji program Srbije, BiH, Crne Gore i Hrvatske. Sprovodi se uz podršku OEBS i UNHCR-a, a finansiran je sredstvima Evropske unije, koja je i najveći donator, kao i SAD i brojnih evropskih država.
Svečanom uručenju ključeva, uz čelnike ovdašnje lokalne samouprave prisustvovali su i Urs Šmit, ambasador Švajcarske u Srbiji i Dušan Kovačević, direktor Jedinice za upravljanje projektima u javnom sektoru.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PRIVREMENA ZABRANA SAOBRAĆAJA U DELU SREMSKE KAMENICE: Radovi na popravci kolovoza
08. 07. 2026. u 15:42
KVALITETNIJI USLOVI ZA BORAVAK NAJMLAĐIH: Radovi u vranjskom vrtiću ,,Naše dete"
08. 07. 2026. u 14:54
PRVI KORAK KA OSNIVANjU POLjOPRIVREDNE ZADRUGE: Udružuju se poljoprivrednici
08. 07. 2026. u 14:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)