SVEČANOST U DOMU VOJSKE U NIŠU: Obeležena godišnjica početka bitke na Košarama (FOTO)
GODIŠNjICA početka bitke na Košarama obeležena je u subotu, 9. aprila, u Domu Vojske u Nišu.
foto: J. Ćosin
Na godišnjici govore ratni komandant Prištinskog korpusa general Vladimir Lazarević, kao i pukovnik i komandant 53. graničnog bataljona, u čijoj zoni odgovornosti je bila karaula Košare Duško Šljivančanin.
Kako je bilo u borbama na karauli studentima su ispričali i borci Dejan Račić iz 63. padobranske brigade i Ivica Kolev iz 125. motorizovne brigade.
Bitka na Košarama počela je 9. aprila 1999. godine i, prema svedočenju preživelih, jedna je od najkrvavijih bitaka u tom ratu u kojoj je život izgubilo 108 vojnika, prosečne starosti 25 godina, a ukupno se borilo njih 1.357.
Preporučujemo
OBELEŽAVA SE 23 GODINE OD BITKE NA KOŠARAMA: Građani se okupili u Nikšiću (FOTO/VIDEO)
09. 04. 2022. u 19:17
MINISTAR STEFANOVIĆ: Srbija se uzdignute glave diči svojim herojima sa Košara
09. 04. 2022. u 10:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)