UOČI IZBORA RASPUŠTENE SKUPŠTINE: Republička Vlada u Kladovu, Majdanpeku i Knjaževcu obrazovala privremene organe
REAGUJUĆI na ostavke koje su, krajem minule godine, podneli čelni ljudi lokalnih samouprava u Kladovu, Majdanpeku i Knjaževcu, Vlada Srbije je raspustila skupštine opština u tim mestima i obrazovala privremene organe.
Milan Đokić, Foto Ž. Knežević/opština Krnjevac
I, za predsednika Privremenog organa u Kladovu je imenovan Saša Nikolić koji je sa funkcije odstupio 29. decembra 2021. - sa namerom da se lokalni izbori, inače planirani za decembar, održe 3. aprila ove godine, istovremeno kad i predsednički, i parlamentarni.
- Ovo je i najracionalnije, jer na taj način smanjujemo troškove oko izbora, što mislim da će građani pravilno shvatiti. Siguran sam da će dati podršku onim ljudima koji će ih predstavljati u naredne četiri godine, jer su zaista mnogo toga dali za Kladovo, te mnogo toga uradili - istakao je u obrazloženju Nikolić, uz kojeg će ovu podunavsku opštinu voditi i članovi Privremenog organa Nevenka Boldorac, Nikola Vuković, Radovan Arežina i Miodrag Savić, zaduženi za tekuće i neodložne poslove iz nadležnosti SO i izvršnih organa, utvrđene zakonom i Statutom.
Dragan Popović, Foto Tanjug/ S. M. Jovanović
U Majdanpeku će funkciju predsednika Privremenog organa obavljati Dragan Popović, dok su članovi Elvira Jovanović, Danijel Stojanović, Slaviša Božinović i Dragan Manojlović. Ova kalendarska godina je njima i inače izborna, jer bi Majdanpečani na birališta morali u avgustu...
- Uštede će iznositi nekoliko miliona dinara, pa ćemo to ovako iskoristiti na pametniji način, odnosno utrošićemo za nešto što će svima biti vidljivo - najavljuje Popović.
Saša Nikolić, Foto S. M. Jovanović
Privremeni organ Opštine u Knjaževcu će voditi Milan Đokić, koji je na čelu ovdašnje lokalne samouprave tokom poslednje decenije, a Vlada je za članove imenovala Marka Stojanovića, Darka Živkovića, Zoranu Živanović i Branislava Josifovića. Prethodni lokalni izbori u Knjaževcu su održani lane u junu, kada i parlamentarni.
- Želimo da upravo na izborima, koji su jedini način da građani iskažu svoju volju, a ne na ulicama i trgovima, pitamo ljude da li smo radili dobro, ili loše; žele li da nastavimo sa politikom koju smo vodili do sada, ili žele neku drugu opciju. Verujem da je polovina mandata pravi trenutak za to - zaključuje Đokić.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
POTVRĐENO: General Božidar Delić nosilac parlamentarne liste koalicije Nada
07. 02. 2022. u 14:46
VLADETA PORUČUJE: Star sam i nemam iskustva u vođenju grada (VIDEO)
07. 02. 2022. u 13:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"TRAMP JE U PRAVU, ŠVERCOVALI SMO SE": Kolinda o napetostima između Rusije i NATO-a: "Bojim se eskalacije!"
JOŠ jedan neidentifikovani dron juče je ušao je u vazdušni prostor Litvanije - treći dan zaredom. Glavni sekretar NATO-a Mark Rute, tokom poseta vežbi civilne odbrane u Švedskoj, poručio je da je Savez spreman da odgovori na svaku pretnju.
22. 05. 2026. u 08:40
Komentari (0)