ZAJEDNIČKA PODRŠKA ŽENSKOM PREDUZETNIŠTVU: Novi konkursi u 2022. godini
U CILjU unapređenja ženskog preduzetništva i uspostavljanja efikasnijih mera podrške ovom važnom privrednom sektoru, sa posebnim fokusom na novi ciklus konkursa u 2022. godini, danas je upriličen susret pokrajinskog sekretara za privredu i turizam dr Nenada Ivaniševića i Branisave Simanić, direktorke Sektora preduzetništva Privredne komore Srbije.
foto: Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam
U cilju zajedničkog organizovanja ,,otvorenih dana“ namenjenih preduzetnicima i ranjivim kategorijama u preduzetništvu, kao i zajedničkog delovanja kroz vidove institucionalne podrške preduzetništvu, Pokajinski sekretarijat za privredu i turizam i Privredna komora Srbije krajem godine potpisaće sporazum o saradnji.
-Preduzetništvo kod žena nije odlika pola, već je to odlika osobe koja želi time da se bavi, zato je ova oblast za nas veoma značajna. U toku ove godine smo ženskom preduzetništvu pomogli u tri segmenta. Putem konkursa za žensko preduzetništvo, gde smo izdvojili 20 miliona dinara, s tim što smo kao uslov postavili i kriterijum da su žene upravitelji u preduzeću . Prvi put smo sa Razvojnim fondom napravili zajedničku kreditnu liniju gde su podržane žene u turizmu. Generalno, na svim konkursima Sekretarijata, za koje je opredeljeno više od 200 miliona dinara, oko 40 odsto aplikanata su žene, što je veoma značajno - ističe Nenad Ivanišević, pokrajinski sekretar za privredu i turizam i najavljuje da će u predlogu budžeta biti opredeljena sredstva za poseban konkurs namenjen podršci ženskom preduzetništvu.
Cilj Sektora preduzetništva Privredne komore Srbije je rad na unapređenju i razvoju preduzetništva u Srbiji, a kroz rad dve organizacione jedinice - Stručnu službu za podršku Parlamentu preduzetnika i Kancelariju za preduzetništvo.
-Na teritoriji Vojvodine evidentirano je oko 55.000 preduzetnika, a od toga viš od 20.000 jesu preduzetnice. Sekcija za žensko preduzetništvo PKS-a koja u mnogome nastoji da utiče na ekonomsko osnaživanje žena preduzetnica u Srbiji i promociju razvoja ženskog preduzetništva, pomažući im da nastupaju na sajmovima, plasiraju svoju robu i usluge na strana tržišta, a uz organizaciju čitavog niza besplatnih edukacija, insistirajući na digitalizaciji poslovanja i na inovativnosti - objasnila je Branislava Simanić iz PKS.
BONUS VIDEO: KAKO PROVERITI RADNI STAŽ: Jelica Timotijević iz PIO fonda u novoj epizodi Ft1P
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PROGNOZA EVROPSKE KOMISIJE: Rast privrede u Srbiji u 2021. godini viši od EU i Evrozone
11. 11. 2021. u 12:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)