VAKCINA NIJE USLOV: Ministarstvo nije slalo dopise đačkim domovima
MINISTARSTVO prosvete, nauke i tehnološkog razvoja nije slalo obaveštenje da đaci neće moći da uđu u učeničke domove, ako nisu vakcinisani, potvrdili su nadležni.
Foto M. Anđela
Poslednjih dana na društvenim mrežama se pojavila informacija da će vakcinacija biti uslov za useljenje u đački dom u Subotici. Međutim, direktor ove ustanove je, takođe, to demantovao. I u beogradskim domovima nsiu dobili nikakav dopis o obaveznoj vakcinaciji budućih stanara.
Širom Srbije postoji 30 đačkih domova sa 7.945 mesta, 30 škola imaju svoje objekta, ali je njihov smeštajni kapacitet daleko manji - 3.291 krevet.
Preporučujemo
ŽESTOKE PRETNjE MOSKVI IZ MINHENA: NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se usude da napadnu Baltik
NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se Moskva usudi da izvrši invaziju na baltičke države, upozorio je ministar spoljnih poslova Estonije Margus Cahkna, odbacujući strahove da bi Moskva mogla brzo da osvoji teritoriju na istoku.
16. 02. 2026. u 15:44
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)